Çiğ patates suyunun cilde faydaları

551
Çiğ patates suyunun cilde faydaları

Patatesin kızartması da haşlaması da fırında pişmişi de müthiş lezzetli. Aşırıya kaçmadan tüketilirse hem keyifli hem de sağlıklı bir kök sebzesi patates. İçinde A,B,C vitaminlerinin yanısıra fosfor, potasyum ve kalsiyum bulunuyor. Çiğ patates suyu ise cilde iyi geldiği söylenen bir yan ürün. Ben hiç denemedim ancak çiğ patates suyu kullananlar genelde olumlu yorumlar yapıyor. Çiğ patates suyunun cilde faydaları şöyle sıralanıyor.

Çiğ patates suyunun cilde faydaları

Çiğ patates suyu önemli bir antioksidan kaynağı. Antioksidanlar vücuttaki zehirli madelere karşı çok etkili. Çiğ patates suyu içmek bu sebeple vücuttaki toksinlerin temizlenmesini sağlıyor. Her sabah 1 bardak çiğ patates suyu içmek cildinizi içeriden temizler, vücuttaki atıkları uzaklaştırır.

Şiş gözlere çiğ patates suyu

Yorgunluktan veya sürekli makyaj yapmaktan kaynaklı gözleriniz şişiyor olabilir.bir pamuk yardımıyla çiğ patates suyunu cildinizde gezdirebilirsiniz. Cildinizin dinlendiğini hissedeceksiniz.

Güneş yanığına çiğ patates suyu

Çiğ patates suyunu buzdolabında soğutursanız güneş yanığına karşı ferahlatıcı etkisinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca yanık olan bölgedeki ağrı, sızlama ve acıya da pek iyi gelir. Yine cildinizde renk eşitsizlikleri varsa soğuk patates suyunu günlük bakım için kullanabilirsiniz.

Kuru ciltler için patates suyu

Çiğ patates suyunun kuru ciltlere iyi geldiğini söyleyen çok. Benim bunu hızlıca denemem lazım, artık siz de biliyorsunuz ki pek kuru ciltliyim. Söyleye söyleye dilimde tüy bitti ama yapacak bişey yok, burası benim blogum istediğimi yazarım 😛

Patates suyu cilt rengini açar mı?

Pirinç suyunu duymuştum ama patates suyunu duymamıştım. Patates suyunu limon suyuyla karıştırıp cilde düzenli uyguladığınızda cilt tonunu açtığı söyleniyor. Denerseniz bana da yazın.

İlgili içerik: Pirinç suyu ile cilt beyazlatma

Peki çiğ patates suyunun cilde faydaları bu kadar çok da patatesin suyunu nasıl çıkaracağız. Katı meyve sıkacağı en makul çözüm gibi görünüyor. Patatesin suyunu sıkar sıkmaz kullanabildiğiniz gibi bir kavanoza koyup buzdolabında soğuttuktan sonra da uygulayabilirsiniz.

Gizem Aydoğan

Facebook ve Instagram hesaplarımı takip etmeyi unutmayın 🙂