Danla Bilic mide küçültme ameliyatı oldu. So what?

2133

Nefes alsa olay olan fenomen Danla Bilic mide küçültme ameliyatı oldu. Yani?

Sevin ya da sevmeyin Danla Bilic yeni neslin isteklerini, neye gülüp neye gülmediklerini, onlarla nasıl iletişime geçeceğini çok iyi anlamış bir içerik yöneticisi.

YouTuber veya Instagram fenomeni dediğimiz ünvan artık bir iş. Ve bu iş için ciddi mesai harcamak gerekiyor. Markaların genç nesle ulaşmak için en çok kullandığı strateji de bugünlerde malum influencer pazarlaması.

Danla Bilic de bu fenomenlerden biri. İşini de bana sorarsanız gayet güzel yapıyor. Düzenli içerik üretiyor, hedef kitlesini tanıyor, içerikleri tamamen özgün ve gördüğümüz üzere milyonlara hitap ediyor.

Gençlerin onu izlemesinin de bir sebebi var: Kendiyle dalga geçiyor. Egosu tavan ünlülerden değil.

Peki Danla Bilic neden mide küçültme ameliyatı oldu?

Bunun sebebini kendisi şu sözlerle açıkladı:

“Hello, hemen konuya girmem gerekirse, okuduğunuz şey doğru ve geçmiş olsun mesajlarınız için çok teşekkür ederim. Ameliyat oldum. Çünkü her ne kadar yansıtmasam da içten içe bu raddeye geldiğimin daha doğrusu getirildiğimin farkına vardım.”

“Böyle bir şeyi normalleştirmemek, basitleştirmemek ve küçük takipçilerime örnek olmaması için de söylemek istemedim. Saklı tutmak istememin tek amacı budur.”

“Her hali ile çok mutlu bir kız iken dışarıda insanların fotoğraflarımı çekip olay yaratmalarından, sürekli bir yerlerimi saklamaktan çok bunaldığımı fark ettim.”

“Duygusal olduğuma bakmayın eminim çok daha güzel günler beni bekliyor. Bu zor günlerde eleştirmek yerine yanımda olmanızı istiyorum.”

Şöhret, ün, fenomen; adına ne derseniz deyin, artıları ve eksileri olduğu kesin. Danla Bilic gibi kendiyle her an dalga geçmeyi başarabilen bir genç kadın, verilen tepkilerle bu raddeye getirilebiliyor.

Bu konuda “Onu rahat bırakın” filan demeyeceğim, çünkü ünlü olmanın nelere mal olduğunu elbette kendisi de çok iyi biliyordur. Bunları da bilerek bu yola çıkmıştır.

Bu süreci oldukça iyi yönettiğini de düşünüyorum. Küçük takipçilerini etkilememek için bu konuyu gizli tutmaya çalıştığına, gerçekten bunun üzerinden ekmek yeme derdi olmadığına eminim.

Uzun lafın kısası benim çağrım takipçilerine değil kendisine:

“Don’t feed the troll” der sosyal medya uzmanları.

“Ağzı olan konuşuyor kulak asma şekerim Danla”
Senden olumlu/olumsuz cevap almayı başarı kriteri sananlara kapılıp kendinle dalga geçmekten, istediğini yapmaktan ve kararlarından vazgeçme.

Bence önceden de çok güzeldin ve yine güzel olacaksın.

Kendini nasıl iyi hissediyorsan o yoldan yürü.

Birkaç gramın lafı bile olmaz!

Laf edenler de yarımşardan beş yesin 🙂

Gizem Aydoğan

[email protected]
www.gizemaydogan.com
Instagram/gizemaydogan