Eşek sütü sabunu faydaları ve kullanımı

2216
Eşek sütü sabunu kullananlar

Eşek sütü sabunu kullananlar arasına Cem Yılmaz da girince tabii ki eşek sütü sabunu yine gündeme geldi. Mucizevi bir besin olarak bilinen eşek sütünden yapılan eşek sütü sabununu sizler için inceledim.

Eşek sütünden yapılan eşek sütü sabunu dolayısıyla eşek sütünün faydalarını kapsıyor. Eşek sütü anne sütüne en yakın olarak bilinen süttür. Bol miktarda A , B1, B2, C ve E vitamini içerir. Ayrıca yüksek oranda magnezyum, kalsiyum, potasyum, fosfor, çinko, sodyum da ihtiva eder.

Eşek sütü ve Eşek sütü sabunu kullananlar arasında bir kraliçe

Eşek sütü eski çağlardan beri güzellik ve sağlık kaygıları için kullanılıyor. İyileştirme etkisi ve tedavi edici gücü olduğu söylendiğinden ilaç yerine kullanıldığını biliyoruz. Mısır Kraliçesi Kleopatra ise güzelliğini eşek sütüne borçluymuş. 700’den fazla eşekten temin edilen eşek sütü ile banyo yaptığını bilmeyenimiz kalmadı. Bu nedenle eşek sütü hem çok faydalı hem de kıymetli. Peki eşek sütünden elde edilen eşek sütü sabunu faydaları nelerdir?

Arnavut kremi nedir? Ne işe yarar?

Eşek sütü sabunu faydaları

Zengin vitamin içeriği ile eşek sütü faydaları saymakla bitmiyor cinsten. Ama ben yine de faydalarını saymayı deneyeyim 🙂

Cilt lekeleri ve cilt kararmalarına iyi geliyor.

Sivilce, akne ve siyah noktalardan kurtarıyor.

Kırışıklıkları gideriyor, cildi gençleştiriyor. Sedef ve egzamaya karşı eşek sütü sabunu oldukça etkili.

Tuz sabunu faydaları ve kullanım önerileri

Cildi nemlendiriyor ve sıkılaşmasını sağlıyor.

Alerjik bir cildiniz varsa alerjiler sonrası yaşanan kızarıklık ve tahriş hissini azaltıyor.

Hücreleri yenilediği için eşek sütü yaşlılık lekelerine karşı da etkiliymiş.

Eşek sütü sabunu nasıl kullanılır?

Eşek sütü sabununu sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günde 3 kez düzenli olarak kullanmalısınız.

Bildiğimiz sabun kullanır gibi cildinizi ıslatıp sabun ile köpürttükte sonra bir 5 dakika beklemeniz öneriliyor. Sonrasında fazla ovuşturmadan bol su ile durulayın.

Eşek sütü sabunu kullananlar ciltlerinde ferah bir his yayıldığını belirtiyor. Bu blogu okuyanlar arasında da eşek sütü sabunu kullananlar varsa lütfen bana yorumlarınızı yazın.

Öpücükler

Gizem Aydoğan

Facebook ve Instagram hesaplarımı takip etmeyi unutmayın 🙂