Özlem Süer Gök Kubbe Koleksiyonu

54

Özlem Süer’in Fashion Week İstanbul için hazırladığı Gök Kubbe Koleksiyonu’nun tanıtım filminde dünya kadınlarının yaratıcı enerjisinin yerelle küreseli buluşturması amaçlandı. Filmin çekimleri ezelden beri coğrafyaları buluşturan Kapalıçarşı’da yapıldı.

İstanbul’un evrensel ve birleştirici yönünden ilham alan ve çok sesli bir atmosfere sahip olan Fashion Week İstanbul kapsamında, Özlem Süer Gök Kubbe Koleksiyonu’nu ezelden beri coğrafyaları buluşturan Kapalıçarşı’da çekilen bir kısa filmle 15 Nisan Perşembe saat 14:15’te kamuoyunun beğenisine sunacak.

Farklı coğrafyalara ait kadın öykülerinin koleksiyonun her parçasına ayrı bir ruhla dokunduğu ve dingin, bağlantı kuran ve kendi öyküsünü yaşam felsefesine dönüştürmüş bir kurgunun izleneceği kısa filmde; Gök Kubbe Koleksiyonu’nun çok sesli ruhuyla dünya kadınlarının yaratıcı enerjisinin yerelle küreseli buluşturması amaçlandı.

Marka geleneğimizin uzantısı romantizm, kozmik bir yaklaşımla bu kolektif enerjinin içinde var oluyor diyen Özlem Süer Gök Kubbe Koleksiyonu’nun öyküsünü “Zamansız ve belki tüm zamanların güzel enerjisiyle masalsı bir algoritmanın eseri” olarak özetledi.

Süer “Yaşadığımız dünyanın değişmesi yeni bir hissedişin yolunu açıyor. Bu yeni hissediş seçici ihtişamlı bir görsel şölen yaratıyor. Koleksiyonumuzda ara pudralar, kum bejleri, vizon griler, sülfür sarıları ve metalik efektlerin yer aldığı materyaller kullandık. Strüktür, koleksiyonumuzun can alıcı noktası. Formlardaki yenilikçi denemelerse koleksiyonumuzun enerjisini yükseltiyor” dedi.

Koleksiyon için özel geliştirilmiş deneysel kalıplar, çift taraflı kullanıma açık inovatif kumaşlar, geliştirilmiş yeni kumaş yüzeylerinin kullanıldığı tasarımlarda tesadüf duygusuyla yaratılmış siluetler izleniyor. Koleksiyonda hem dönemsel tatlar hem de zamansız karakterlerle özgün bir dil yaratılırken kumaşın kendini anlatması için yeni bir zemin oluşturuluyor.