Parfüm seçimi hakkında pratik bilgiler

407
Parfüm seçimi

Doğru parfümü nasıl seçerim, parfümümü nasıl muhafaza etmeliyim, parfümler neden her tende farklı kokar? gibi parfüm seçimi ile ilgili birçok merak edilen sorunun cevabını LR Health & Beauty sizin için yanıtlıyor.

Parfümler, günlük hayatımızın en vazgeçilmez parçalarından biri. Hatta çoğu zaman parfümlerin kişiliğimizi de yansıttığı söyleniyor. Bu nedenle parfüm seçimini doğru bir şekilde yapmak büyük önem taşıyor. Koku dizaynı alanında dünya çapında bir üne sahip olan LR Health & Beauty, 21 Mart Dünya Parfüm Günü’ne özel olarak parfüm ile ilgili merak edilen beş önemli bilgiyi sizin için paylaşıyor.

Parfüm seçimi hakkında bilmeniz gereken 5 konu

• Doğru parfümü almanın en uygun zamanı henüz koku alma duyumuzun daha aktif olması nedeniyle sabah saatleridir. Fakat birkaç seçenek denedikten sonra burnumuz hızlı bir şekilde yorulmaya başlar. Koku duyunuzu yeniden canlandırmak için kahveden yardım alabilirsiniz.

• Parfümleri sıcak, aydınlık ve nemli ortamlar yerine kapağı kapalı olarak, nemsiz, serin ve karanlık yerlerde muhafaza etmek gerekir.

• Parfümler içerdikleri aromatik yağlar ve cildin florası nedeniyle her tende farklı şekilde kokma özelliğine sahiptir. Bu nedenle parfümleri sadece öneri üzerine, denemeden satın almayın.

• Parfüm kokusu kuru ciltte uzun süre kalıcı olmaz, parfümün tendeki kalıcılığını artırmak için cildi öncesinde nemlendirmek gerekir.

• Parfümün en kalıcı olduğu bölgeler şakaklar, kol içleri, bilekler, diz kapak arkası gibi damarların cilde daha yakın olduğu yerlerdir. Bu bölümler daha sıcak olduğu için kokuyu daha iyi iletme özelliğine sahiptir.

LR, bahar mevsimini ve Dünya Parfüm Günü’nü PURE by Guido Maria Kretschmer parfüm serisi ile karşılıyor

Avrupa’nın en başarılı doğrudan satış firmalarından LR Health & Beauty, her anlamda yenilendiğimiz bahar mevsimine özel olarak dünyaca ünlü moda tasarımıcısı Guido Maria Kretschmer imzası taşıyan PURE erkek ve kadın parfüm serisini sunuyor. Yaşamınızın her alanında yalnızca kendiniz olmanız için size ilham verecek olan PURE parfüm serisi aynı zamanda Guido Maria’nın pozitif enerjisi ve yaşama sevincini de yansıtıyor.

Baharın canlı, taze ve yenileyici havasına uygun olan serinin kadın parfümü tazeleyici, sıcak ve romantik notaları ve şeftali, yasemin ve müge çiçeğinin tazeleyici kokusu ile elinizde bir buket çiçek ile dolaşıyormuşsunuz hissi yaratıyor. Aynı zamanda ağırlaşmadan tüm gün teninizde kalıyor. Erkekler için tasarlanan PURE ise karanfil, gaiac ve sedir ağacından oluşan erkeksi kokusu ile karizmatik bir parfüm olma özelliği taşıyor.

Mükemmel kokusunun yanında modern ve etkileyici tasarımı ile dikkat çeken PURE serisi ile bu bahar etrafınıza mutluluk ve enerji saçmaya hazır olun!

LR PURE by Guido Maria Kretchmer Kadın Parfümü 50 ml Satış Fiyatı: 199,90 TL
LR PURE by Guido Maria Kretchmer Erkek Parfümü 50 ml Satış Fiyatı: 199,90 TL