Pirinç suyu ile yüz beyazlatma yöntemi

1175
Pirinç suyu ile yüz beyazlatma

Pirinç suyu ile yüz beyazlatma son zamanların pek merak edilen yüz beyazlatma yöntemlerinden biri. Peki pirinç suyu gerçekten yüzü beyazlatıyor mu? Her duyduğumuzu yüzümüze sürmek ne kadar mantıklı?

Biz kadınlar kolay yöntemlere bayılıyoruz. Pirinç suyu ile yüz beyazlatma, karbonat ile diş beyazlatma gibi yöntemler de şüphesiz en sevdiklerimizden. Neden mi? Çünkü kolay, çünkü bu malzemeler salonu geçince mutfağa ulaşınca hemen bulabileceğimiz şeyle. Çünkü uygulaması da pek pratik.

Cildi aydınlatan kivi maskesi tarifi

Peki gerçekten de her duyduğumuzu yüzümüze sürmemiz ne kadar mantıklı?

Ben de alternatif yöntemler duyduğumda heyecanlanırım. Sonuçta büyüklerimizin zamanında külle çamaşır yıkadığını biliyoruz. Kınayla hala saç boyuyoruz. Isırgan otunu kulaklarını delmek için kullandıklarını da illa ki anlatıyorlar. Dolayısıyla doğal yöntemler çok da korkutucu gelmiyor. Ancak buradaki önemli nokta dikkatli olmak ve uygulamak. Alerjik reaksiyona karşı hazırlıklı olmak ve kronik bir sorunumuz var ise doktorlardan akıl almadan asla denememek.

Sosyal sorumluluk bilinciyle bilgi verdiğime göre dilden dile dolanan Pirinç suyu ile yüz beyazlatma yönteminin tarifini verebilirim bence 🙂

Pirinç suyu ile yüz beyazlatma yöntemi

Pirinç suyu bakımı tarifi

Bir kaseye pişmemiş pirinci ekleyin ve suda bekletin. Suyu hafifçe karıştırın.
Pirinç suyu bulutlu bir hal alınca bu suyu süzerek başka bir kaseye alın.
Pirinç suyunu pamuk ile tonik gibi veya yüzünüzü yıkayarak cildinizi temizlemek için kullanabilirsiniz.

Gizem Aydoğan

Facebook/gizemaydogancom

Instagram/gizemaydogan