Ana Sayfa #GizemDenio Cilt Bakımı ve Makyaj Salt Facial yani Deniz Tuzlu Cilt Bakımı Deneyimi

Salt Facial yani Deniz Tuzlu Cilt Bakımı Deneyimi

2719

Geçtiğimiz günlerde Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu’nun Nişantaşı’ndaki kliniğinde kendime yılbaşı hediyesi niteliğinde Salt Facial isimli deniz tuzlu bir cilt bakımı yaptırdım. Yorumlarımı, önerilerimi de sizlerle paylaşmak isterim.

İndirim: Gökhan Haytoğlu Kliniği’nde Salt Facial uygulaması için benimle iletişime geçerseniz size indirim kodunuzu verebilirim 🙂 Instagram DM: @gizemaydogan

Öncelikle Salt Facial nedir onu anlatayım:

Salt Facial nedir?

Salt Facial dedikleri bu uygulama deniz tuzu ile yapılan ve cildi temizleyen bir yenileme terapisi. Deniz tuzu kristalleri kullanılıyor.

Salt Facial terapisini kimler yaptırabilir?

Salt Facial terapisinin tüm ciltlere uygun olduğu söyleniyor. Herhangi bir yan etkisi yokmuş. Kullanılan tuzun yenilebilir olduğunu öğrenince tadına bile baktım, bildiğiniz tuz 🙂

Salt Facial uygulaması nasıl yapılıyor?

Öncelikle Dr. Haytoğlu kliniğindeki uzmanlar bir tür ışık altında cildimi inceledi. Fotoğrafta da gördüğünüz gibi insanın kendinden tiksindiği bir görünüm ortaya çıkıyor. Ne var ne yok hepsi görülüyor. Bakın mesela bu ben. Bence bayağı çirkinim 🙂

Ardından terapi yatağına uzandım ve kendimi ellerine bıraktım.

Öncelikle cildi temizliyorlar. Bir tür süt kullanılıyormuş. Sonrasında nemlendirici uygulanıyor. Ardından salt facial uygulamasına geçiliyor. Dişçide hep korktuğumuz bir cihaz vardır ya dişin içini oymak için kullanılır. Öyle bir görünümü var ancak bütün işlem cildin üstünde yapılıyor. Ben korktuğum için elimde denedikten sonra uyguladılar. Yüzdeki cilt ince olunca püskürtülen tuz ile hafif bir batma hissi yaşanıyor. Peeling yaparken fazla bastırınca yaşanan acı benzeri bir his. 5 dakika civarında süren bu işlem sonrasında bir fırça ile yüzde kalan fazla deniz tuzu temizleniyor. Serumlar sürülüyor ve LED tedavisi uygulanıyor. Ardından ikinci aşamaya hazır hale gelen cilde hyalüronik asit, multivitaminler ve antioksidanlar ultrason ile uygulanarak cildin 3 kat daha derinine 2 kat fazla nüfuz etmesi sağlanıyor.

Son aşama olan LED tedavisi solaryum benzeri bir uygulama. Gözüme koruyucu gözlükler takarak 20 dakika LED ışıkları altında uzandım. Bu sürede cilt yenileniyor ve pigmentler eşitleniyormuş. LED tedavisinin birkaç farklı seçeneği varmış. Akne, kırışıklık, hassas cilt gibi seçimlerden hassas cilt olanını seçtim ki benim cildime uygun olsun.

İlk uygulama sonrasında ne fark hissettin derseniz gözeneklerimin açıldığını görebiliyorum. Ancak ortalama 3 seans 10 gün arayla uygulanmalıymış.
Benim tek seansta gözlemlediğim şeyler gözeneklerimin açıldığı, sürülen serumların etkisiyle cildimin nemlendiği ve kendime ayrılmış özel bir vakit olması sebebiyle hissettiğim mutluluk.

Öneriler

Uygulamanın etkisi bir yana en güzel taraflarından biri uygulamayı yapan güzellik uzmanının adım adım ne yapacağını bana anlatarak rahatlatmasıydı. İnsan gözleri kapalıyken biri cildine bir şeyler yapıyorsa geriliyor. Deniz tuzu uygulamasını ise önce elimin üzerinde denedi ki nasıl bir his olduğunu anlayayım.

Cildiniz çok hassas veya kronik bir cilt sorununuz varsa doktora danışmadan yaptırmamanızı öneririm. Neticesinde tamamen doğal olsa bile emin olmakta fayda var. Gül hastalığına iyi geldiği söyleniyormuş bu uygulamanın ancak ben Vitiligo hastasıyım, bir etkisi yokmuş onu öğrendim.

Misafirperverliği ve deneyimleri için Dr. Gökhan Haytoğlu kliniğine teşekkürler 🙂

Giderseniz benden selam söylemeyi unutmayın.

İletişim bilgileri şurada:

https://www.gokhanhaytoglu.com/iletisim/