Sosyal medya fenomeni kedi A101 tarafından işe alındı

591
kedi Bıcır

Bugünlerin en pozitif haberi İstanbul Bayrampaşa’dan geldi 🙂

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada Bayrampaşa’da bir A101 marketinin önünde duran ve geçenlere saldıran kedicik videosu hızla yayılmıştı. Sonradan hamile olduğu anlaşılan kedicik, önünde durduğu market tarafından sahiplenildi.

Bayrampaşalı kedicik market yöneticileri tarafından veterinere götürüldü, aşıları yapıldı ve artık bir pet pasaportu yani karnesi bile var. Adı da Bıcır. Marketin önüne bir de ev koyan A101 çalışanları, Twitter hesabından “En genç çalışanımız Bıcır” diyerek haberi duyurdu.

Kedinin kontrollerini yapan Veteriner Hekim Seçkin Çetin “Sosyal medyada fenomen olan kedi bıcırık elimizde ve bugün oradaki kişilerden biri sahiplendi ve bize getirdi. Biz de genel muayenelerini yaptık. Kendisi videolarda çıktığı kadar pek hırçın değil gördüğünüz gibi, biraz meraklı. Yaptığımız muamelelerde gebe olduğunu gördük, o yüzden de hormonların etkisiyle biraz da savunma iç güdüsüyle gelen gidene saldırıyor. Tabi gördüğümüz kadarıyla hep erkeklere saldırmış bu da işin komik yanı ama orada gözüktüğü kadar hırçın değil, sadece biraz hareketli” demiş.

Yaşasın Bıcır ve hayvandostu işletmeler.

Dilerim her market, her mağaza bir evcil hayvan sahiplenir.

Dünyaya mutluluk gerek!

Bizi Instagram‘da ve Facebook‘ta takip etmeyi unutmayın 🙂

#PozitifHaber