Sudocrem nedir? Sudocrem faydaları ve kullanımı

1248

Sudocrem Demet Akalın’ın Instagram hesabından lekelere iyi geldiği gerekçesiyle paylaşmasıyla son günlerde gündeme oturan kremlerden. Sudocrem kullananlar arasına Demet Akalın girince herkes Sudocrem nedir? Sudocrem faydaları nelerdir? Vay efendim Sudocrem nasıl kullanılır araştırmaya başladı. Araştırdım, derledim.

Sudocrem nedir?

Sudocrem uzun yıllardır pişik kremi olarak bilinen bir tür kremdir. İrlanda’da üretilen bir bebek pişik kremi olan Sudocrem 80 yıldır bebek pişiğini karşı kullanılan bir üründür. Sudocrem diğer pişik kremleri gibi bebek cildinin idrarla temasını keser ve tahrişi önler.

Sudocrem içeriği

Sudocrem içeriği üretildiği 1931 yılından beri aynıdır. Sudocrem içeriğinde Çinko Oksit Ph. Eur. Benzil Phenil Methanol B.P, Benzil Benzoat B.P., Benzil Sinnamat, Lanolin, Saflaştırılmış Su bulunmaktadır.

Aynısefa kremi nedir? Nelere iyi gelir?

İlk olarak 1931 üretilen sudocrem içeriği hiç değişmeden kullanılan tek kremdir. Sudocrem kortizon içermiyor ve bilinen bir Sudocrem yan etkisi yok. Fazla kullanır ve abartırsanız sivilce artışına neden oluyormuş.

Sudocrem faydaları

Sudocrem aslında pişik kremi ama cilt bakımında da pek beğenilen ürünlerden. Sudocrem kullananlar arasında şöyle bir araştırma yaptım da pek çok ünlü sudocremi bildiğiniz cilt kremi olarak kullanıyor. Sudocrem kullananlar faydalarını şu şekilde dile getirmişler:

  • Tahriş olmuş cildi yeniliyor.
  • Sivilce ve akneleri kurutuyor.
  • Cilt rengini açarak cildi beyazlaştırıyor.
  • Cilt kaşıntılarına iyi geliyor.
  • Ağda sonrası kızarıklığa iyi geliyor.
  • Yatak yaralarına iyi geliyor. İyileşmesini hızlandırıyor.
  • Güneş kaynaklı kızarıklık ve yanıkların ağrısını azaltıyor.

Sudokrem nasıl kullanılır?

Sudokremi yüzünüze normal cilt kremi gibi sürmemeniz gerekiyor. Gece yatmadan önce çok az miktarda sorunlu bölgeye sürülmeliymiş. Sivilceli ciltler için ise sudocrem kullananlar bölgenin iyice temizlenmesi ve sonrasında az miktarda sudocrem uygulanması gerektiğini dile getiriyor. Sivilceli cilde fazla sürüldüğünde sivilceyi arttırdığı unutulmamalı. Cilt lekesine sudocrem sürerken ise bölgeye masaj yaparak uygulanması gerekiyor.

Sudocrem fiyat aralığı 13-25 TL şeklinde değişiyor. Makul fiyatlarda 60 ve 125 gramlık olarak satılan Sudocremi internet üzerinden veya eczanelerden satın alabilirsiniz.

Öpücükler

Gizem Aydoğan

Facebook ve Instagram hesaplarımı takip etmeyi unutmayın 🙂