Tırnak beyazlatma formülleri

801

Tırnak sararması özellikle sigara içenlerde sık rastlanan bir sorundur. Ancak sigara haricinde de sık oje sürmek, kozmetik ürünler ve işlemler tırnakların sararmasına neden olur. Tırnak beyazlatma formülleri ile sararan tırnaklarınızı kolaylıkla beyazlatabilirsiniz. Tırnak beyazlatma için 4 etkili formül araştırdım.

Tırnak beyazlatma formülleri

Diş macunu ile tırnak beyazlatma

Beyazlatan diş macunların sararan tırnakları beyazlatmada da etkilidir. Eski bir diş fırçasına bir miktar beyazlatıcı diş macunu sürün ve tırnaklarınızı fazla bastırmadan fırçalayın. Beyazlatıcı diş macunu ile tırnak beyazlatmak için tırnak fırçalarını da kullanabilirsiniz. Düzenli fırçalarsanız tırnaklarınız beyazlayacaktır.

Ürün incelemesi : Siyah Maske Black Mask Jeunesse yorumları

Limon suyu ve karbonat ile tırnak beyazlatma

Yarım limonun suyunu 1 paket karbonat ile karıştırıp kıvamlı bir macun elde edin. Bu macunu tırnaklarınıza sürün ve fırçalayın. Düzenli kullanırsanız limon suyu ve karbonat karışımı ile tırnaklarınızı beyazlatabilirsiniz. Elinizde açık yara varsa bu yöntemi pek önermem zira limon suyu yakıyor. Yara yoksa tırnak beyazlatma formülleri arasında benim en kolay bulduğum yöntem bu.

Oksijenli su ve karbonat ile tırnak beyazlatma

Oksijenli su da beyazlatıcı özelliği ile bilinir. Oksijenli su ve karbonat karışımı ile tırnaklarınızı fırçalayabilirsiniz.

Sirkeyle tırnak beyazlatma

Sirkeyle tırnak beyazlatma işlemi için elma sirkesi gerekli. Elma sirkesinin içerisindeki malik ve asetik asit sararan tırnakların beyazlatılmasını sağlıyor. Sirkeyle tırnak beyazlatma işleminin bir diğer faydası ise sirkenin mantar önleyici özelliği sayesinde mantardan korumasıdır.

Sirkeyle tırnak beyazlatma formülü

Yarım bardak elma sirkesini ılık suyla karıştırıp 20 dakika tırnaklarınızı bu karışım içerisinde bekletin. 20 dakika sonra tırnaklarınızı kurulayın. Haftada 3-4 kez uygularsanız sirkeyle tırnak beyazlatma formülünün faydasını görebilirsiniz.

#GizemDenio: En etkili tırnak beyazlatma formülü

Tırnak beyazlatma formülleri arasından benim en sevdiğim malzeme kesinlikle limon. Yemek yaparken de pek çok tarifte kullandığım için kullanılmış limonlarla işim bitince hemen 2 saniyede limon kabuğunun içine tırnaklarımı sürüyorum. Fazla zamanım yok, karışımlarla uğraşamayacağım diyenler için sadece limonla tırnakları ovmak da oldukça etkili 🙂

Tırnak beyazlatma formülleri evde kolayca uygulanabilecek tariflerdir lakin elinizde yarar varsa, egzama gibi cilt sorunlarınız söz konusuysa tırnak beyazlatma formüllerinden uzak durmanız gerekebilir.

Facebook: Gizem Aydoğan ile Güzellik
Twitter.com/aydogangizem
Instagram/gizemaydogan