Uzak durulması gereken erkek tipleri

940

Cevap veriyorum: Hepsi! Şaka şaka. O kadar da değil 🙂 Arada gayet düzgünleri de çıkıyor. Nadir de olsa. Peki, madem iyi olanlar nadir o zaman kötü olanların özelliklerini vereyim de görünce koşarak uzaklaşın.

Buyrunuz uzak durulması gereken erkek tipleri

Flört delisi erkek

Bu tip erkek tabiri caizse havada uçan dişi sineğe bile “Acaba?!” gözüyle bakar. Onun için bir kadınla flörtleşmek için kriter, kriteri olmayışıdır.

AVM’ye gidersiniz ve o girişteki güvenlik görevlisinden kasadaki kasiyere kadar gördüğü her kadınla flörtleşir. Uzak durun. Bu tür bir erkek kendinize güveninizi yok eder ve sizi sürekli şüphede hissettirir.

Rahatlıktan ölecek erkek

Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayan ve kendini hala 16 yaşında hissettiğinden iş aramayan, bütün gün gezip tozan ve annelerimiz dediyse akşam yatmak sabah da kalkmak bilmez bu erkek de kesinlikle umutsuz vakalar arasında. Genellikle annesine bağımlı olan bu erkekler sizden de aynı ilgi ve alakayı bekleyeceğinden kendinizi değersiz ve ilgisiz hissedebilirsiniz. Ha, olay değer gösterince bitiyor mu? Tabii ki hayır. Bu sefer de sizi annesi gibi görmeye başlayıp başka denizlere yelken açmak isteyebilir.

Göbek adı “Haklı” olan erkekler

Bu tip biriyle konuşurken içinizden “Yaw he he” dediğinizi fark edeceksiniz. Her lafa bir cevabı olan, burnu yüksek irtifadan arşa ermiş ve özgüveniyle döven, “Allah da beni kahretsin” dedirten ve adeta kendinize inancınızı sınamak için dünyaya gelmiş bu erkeğe bizce söylenecek tek bir söz var. O da “Güle güle!”

Kontrol kulesinden beter arkadaş

Hayattaki tek gayesi bir şeyleri kontrol etmek olan bu arkadaş için dünyanın en büyük sorunları eteğinizin boyu, yandaki erkeğin sizi kesip kesmediği veya ekipteki erkek sayısıdır.

Yalnız bir yere gidecek olursanız başına gelecekler bellidir:

15 dakikada bir telefon çalar
Her çalışta sorular ardı ardına dizilir
Telefon konuşmalarının ortak noktası şüpheci ses tonudur
“Nerdesin, ne yapıyorsun, kimlesin, erkek mi var orada” gibi cümlelerden gına gelir.
“Ben sana güveniyorum ama erkekler şöyle böyle” klişeleri havada uçuşur.

Yapmayın. Sakince telefonu yere bırakın, aramalarına cevap vermeyin ve hayatın tadını çıkarın.

Ben , keyfim ve kahyası

Bu beyefendiler (salon kadını çizgimizi bozmayıp yine de beyefendi diyoruz) kendilerinden, keyiflerinden ve biricik keyiflerinin biricik kahyalarından başka bir şeye önem vermez. Her şeyin en iyisini onlar bilir, onlar seçer ve sizi yerin dibinde gezdirmeye bayılırlar. Bir süre sonra kendinizi okyanus zemininde gezen vatozlarla empati kuracak seviyede bulabilirsiniz.

Güzel bir restoranda yemek ısmarlarken neyin havasını yapacak demeyin! Yemeğin adının doğru söylenişinden tutun da garip gülümsemeyle sizi aptal gibi hissettirmesine kadar her hareketi ayrı ayrı ayrılık için yeterlidir. Ayrılırken de dikkat edin. Muhtemelen ayrılık konuşmasından çok kurduğunuz cümlelerdeki gramer hatalarından bahsedeceksin. Aman diyeyim. Gerek yok.

Yüzü 5 karış erkekler

Atalarımız bence yüzü 5 karış deyimini bu erkekler için söylenmiş. Gülümserse kıyamet kopacak diye düşündüğünden olsa gerek asık suratıyla tüm olumlu enerjileri emen bir kara delik gibi ortalıkta dolaşırlar.

Senaryonun sonunda onu güldürmek için kılıktan kılığa giren birine dönüşeceksiniz. Ayrıca o hiç gülmediğinden kırışmazken, onu güldürmek için çabalayan yüzünüzde belirecek çizgiler de cabası olacak. Yol yakınken vazgeçin ve sizinle birlikte kırışacak birini bulun.

Sizi en çok rahatsız eden erkek tiplerini yazsanıza, dedikodu yapalım biraz 🙂

Öpücükler

Gizem Aydoğan – 2017

PembeNar.Com