Zayıflatan bitkisel kür önerileri

502
Zayıflatan bitkisel kür

Zayıflamak. En büyük dertlerimizden biri. Acaba zayıflamayı biz mi çok abartıyoruz diye düşünüyorum bazen. Obezite düzeyindeki kilodan bahsetmiyorum ancak bir türlü vücudumuzla barışamadığımız da bir gerçek.

Vücut kitle indeksimize göre normal kiloda olsak bile nedense bazen bir türlü yeterli gelmiyor. Bu zayıflama olayının büyük oranda algılarla ilgili olduğu açık. İncecik mankenler, zayıflamaya kafayı takmış ünlüler ve medyatik isimler sebebiyle kendi vücudumuzu beğenmemeye başlıyoruz. 10 yaşında bir çocuk bile çok kilo aldığını ve zayıflaması gerektiğini söylüyorsa bu konuya bakış açımızda sorun olduğu kesin.

Zira ayaküstü sohbetlerin bile ilk cümlesinin genelde “Ay sen zayıfladın mı? Kilo mu aldın?” olduğunu düşünürsek sanıyorum bu konudaki tavrımızı değiştirmek gerekiyor. Sağlıklı ve mutlu olduğunuz kilo en iyi kilonuzdur.

Sosyal sorumluluk bilincimizi aktardığımıza göre “Ben yine de zayıflamak istiyorum” diyenler için Herbalist Tarkan Güveloğlu ile PembeNar TV için konuştum. Zayıflatan bitkiler hangileri? Zayıflamak isteyenler hangi bitkileri tercih edebilir?

Zayıflatan bitkisel kür önerileri