Ana Sayfa #GizemDenio Sağlık ve Hijyen Şanlı Mentollü Merhem İncelemesi

Şanlı Mentollü Merhem İncelemesi

6695
Şanlı Mentollü Merhem

En başından söyleyeceğim bu bir övgü yazısı. Yıllar önce bir arkadaşımın tavsiyesiyle eczaneden aldığım mini mini bir krem kutusuna sahip Şanlı marka mentollü merhemi o gün bugündür kullanıyorum. Bu aralar yine hafif soğuk algınlığı yaşayıp da elime alınca yorumlarımı paylaşayım dedim.

Şanlı mentollü merhem iki boyda eczanelerde satılıyor. Biri gerçekten çok minik bir kutuda 3,5 gram olarak diğeri de 40 gramlık daha büyük bir ambalajla satılıyor. Yeşil kapaklı bir ambalaj bu. Sanıyorum Uzak Doğu’daki Tiger markasından esinlenilip üretilmiş.

İçinde %15 mentol, %10 kafur, %10 okaliptol bulunuyor. Yardımcı madde olarak ise likit parafin ve vazelin içeriği var.

Bu kendisi minik ama etkisi büyük Şanlı mentollü merhem Vicks gibi bir kokuya ve etkiye sahip.

Şanlı Mentollü Merhem Nasıl Kullanılır?

Şanlı Mentollü Merhem

Soğuk algınlığı dönemlerinde, burnum tıkandığında veya solunum yolu sorunum olduğunda özellikle gece yatmadan önce burun deliklerim ile üst dudağım arasına ince bir tabaka olarak sürüyorum. Sabaha nefesim açılmış olarak uyandığım çok oldu.

Şanlı merhemi baş ağrısı için de şakaklarıma masaj yaparak minik hareketlerle sürüyorum. Yine kas ağrısı için de kullanıyorum ve pek memnunum. Pilates sonrası malum minik ağrılar oluyor. Masaj yaparak uyguladığımda hem bölgeyi rahatlatıyor hem de iyi hissettiriyor.

Şanlı Mentollü MerhemŞanlı Mentollü merhem 40 gram Hepsiburada’dan 4-5 TL gibi bir fiyata almıştım. Bahsettiğim 3,5 gramlık olan da 1-2 lira gibi komik bir fiyata satılıyordu. Ben büyük boyu ve küçüğü birlikte aldım. Küçük boşalınca büyükten dolduruyorum.

Şanlı mentollü merhem haricinde bir de Şanlı kapsikumlu merhem var bu markada. Onun da incelemesini yakında yazarım : )

Gizem Aydoğan

Facebook ve Instagram hesaplarımı takip etmeyi unutmayın 🙂