Ana Sayfa #GizemDenio Sağlık ve Hijyen Vegan ve doğa dostu Humble Brush Bambu diş fırçası incelemesi

Vegan ve doğa dostu Humble Brush Bambu diş fırçası incelemesi

928
Humble Brush Bambu diş fırçası

Yeni bir ürün çıktığında iddiasının ne olduğunu, bu iddiaya uygun pazarlama stratejisi kurup kurmadığını, ambalajından tanıtım kutusuna tutarlı davranıp davranmadığını incelemeyi seviyorum. Mesela doğa dostu bir ürün ürettiğinizi iddia ediyorsanız basın gönderimi yaparken artık hiçbir kullanım alanı kalmayan basılı basın bülteni gönderiyorsanız ben o markadan şüphe ederim. Geçen günlerde elime geçen Humble Brush Bambu diş fırçası hem iddiası hem de pazarlama stratejisiyle gönlümü çalan ürünlerden oldu.

Humble Brush Bambu diş fırçası yorumları

Hubble Brush Bambu diş fırçası Çin menşeili, vegan, The Hubble Co tarafından üretilen doğa dostu bir diş fırçası. Pek çok zararı bulunduğu söylenen Bisphenol A içermeyen fırça kıllarına sahip ve sapı bambudan. BPA diye de bildiğimiz Bisphenol A, endokrin engelleyen, sert plastiklerin üretiminde kullanılan bir kimyasal. Endokrin engelleyici demek homonların düzgün çalışmasına engel oluyor demek. Dolayısıyla halen pek çok ambalajda kullanılmasına rağmen bu konuda farkındalığın artması ile birlikte pek çok markanın BPA içermez uyarısını ürünlerinde görmeye başladık ve bu iyi haber.

Ekolojik diş fırçası iddiasına sahip Humble Brush diş fırçası 2015 Yılı En İyi Organik & Doğal Ürünler Ödülü, En İyi Doğal Yaşam Ve Ev Ürünü Ödülü sahibi.

Bu arada Humble “mütevazi, alçakgönüllü” demek, bambudan üretilmiş, doğada %100 çözünebilir ama müthiş sade görünümlü bir ürün için bence şahane isim olmuş. Tabi şirketin adı olduğundan muhtemelen böyle ama ürüne de cuk oturmuş. Şirketin adını da “Humble” olmak için koymuş olduklarını düşünüyorum bu arada 🙂

Humble Brush Bambu diş fırçası

Gelelim benim ürün yorumlarıma.

1 aydır kullandığım kadarıyla da oldukça güzel bir ürün. Ben yumuşak olanını kullandım. Türkiye’de diğer yani orta ve çocuklar için olan çok yumuşak ürünler var mı bulamadım. Humble Brush Bambu diş fırçası bambudan bir sapa ve düz kılları var. Başta fırçanın kılları biraz fazla yumuşak geldi, iyice temizler mi emin olamadım ancak gayet rahat kullandım. Üstelik diş etlerimi de rahatsız etmediği için daha iyi hissettim.

Tek sorun diş fırçası kutusu olmaması. Normal bir ambalajda gelmesiydi ancak yakın zamanda yine bambudan üretilmiş, ekolojik bir Humble bambu diş fırçası kabı çıkarmışlar. Kabın fırçadan daha pahalı olduğunu söyleyeyim.

Humble Brush Bambu diş fırçası Hepsiburada.com, Watsons.com.tr ve daha pek çok online markette satılıyor.

Kısacası benden hem marka iddiası – ürün tutarlılığı, hem de ürün yorumu olarak tam not aldı.

Ekolojik veya doğa dostu kelimelerini sadece pazarlama stratejisi olarak değil özümseyerek kullanmış olmalarını sevdim.

Üretimiyle ilgili şöyle bir video buldum, beğenebilirsiniz.

Gizem Aydoğan

Facebook ve Instagram hesaplarımı takip etmeyi unutmayın 🙂