Ana Sayfa #GizemDenio Protez tırnak uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler

Protez tırnak uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler

404

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak her tırnak yapısına uygulanabilen bir işlemdir. Tırnak üzerine çeşitli koruyucu maddeler ile istenilen tırnak biçimi verilerek uzmanlar tarafından uygulanır. Protez tırnak, tırnak yeme sorunu olan, çalışan ve el bakımına zaman ayıramayan ya da tırnak biçiminden, uzama şeklinden memnun olmayan, tırnak uzatamayan herkes için uygulanabilir bir yöntemdir. Ayrıca protez tırnak uygulaması en fazla 1 ay sürecinde yenilenmelidir, yenilenmemesi halinde geri dönmesi zor ya da geri dönülemez sonuçlara neden olabilir.

Protez Tırnak Nasıl Uygulanır?

Öncelikle uygulanan kişinin tırnak yapısına uygun bir takma tırnak seçilerek tırnağın uç kısmına yerleştirilir ve yapıştırılır, törpü ve benzeri aletlerle düzeltildikten sonra uygulanması istenen maddeye göre akrilik ya da jel ile şekil verilir. Daha sonra tekrar törpü yardımıyla -parlaması istendiği için- düzeltmeler yapılır ve üzerine dilediğiniz ojeyi sürebilir ya da nail-art yaparak da kullanabilirsiniz. Bütün bu uygulamalar 1-1,5 saat sürebilmektedir.

Protez tırnak iki şekilde uygulanabilmektedir. Birincisi jel yöntemidir, bu yöntemde tırnağa jel kıvamında bir sıvı kullanılarak üç adımda uygulanmaktadır. İlk adımda seçilen takma tırnağı sabitlemek için bir katman sürülür, ikinci adımda biraz daha kıvamlı bir jel uygulanır ve üçüncü adım ise rötuş adımıdır. Rötuş adımıyla istenilen parlak görünüme ulaşılır.

İkinci yöntem akrilik yöntemdir. Akrilik uygulama, bu işlem için özel olarak üretilen bir tür toz ve sıvı ile yapılmaktadır. Tırnak ucuna plastik bir tırnak yerleştirilir ve özel karışımla sabitlenir. İşlem sonunda doğal olmayan bir görünüme ulaşılır bu yüzden jel uygulamadan daha az tercih edilmektedir. Uygulama ve kullanım açısından aralarında pek fark olmamakla birlikte doğal görünüm sunduğu için jel uygulama daha fazla tercih edilmektedir.

Protez Tırnak Nasıl Çıkarılır?

Bir süre sonra mükemmel tırnaklarınıza yeni şekiller vermek isteyebilir ya da herhangi bir nedenle çıkarmak isteyebilirsiniz. Protez tırnak uygulama açısından henüz evde yapılabilen bir şey olmamakla birlikte evde tek başınıza yapamayacağınız bir uygulamadır. Bu tırnakların kendileri gibi çıkarma işlemleri de özel sıvılar yardımıyla yapılmaktadır. Çıkarmak istediğinizde yaptırdığınız güzellik merkezine giderek çıkarmalarını isteyebilirsiniz. Protez tırnak çıkarıldıktan sonra tırnaklarda incelme olabilmektedir, bu kalıcı olmayan sık rastlanan ve ileride sorun yaratmayacak geçici bir problemdir. Bir protez tırnak uzmanı tarafından çıkarılmadığı taktirde kalıcı sorunlara da yol açabilmektedir, her halükârda bir uzmana danışmanız sağlıklı ve güzel kalarak yaşantınıza devam edebilmeniz için her alanda olduğu gibi bu alanda da hayat kurtarıcıdır.

İlandır