BB krem nedir, nasıl kullanılır?

1221

BB krem pek çok markanın ürün yelpazesine girdi ve herkes tarafından kullanılan bir ürüne dönüştü. BB krem nedir, nasıl kullanılır ve BB krem kullananlar memnun mu diyen varsa açıklıyorum.

BB krem nedir?

BB krem aslında renkli bir nemlendiricidir. Yani nemlendirici ve fondöteni ayrı ayrı sürmek yerine BB krem sürerek cildinizi hem nemlendirebilir hem de ton eşitliği sağlayabilirsiniz. BB krem’deki BB kısaltması Blemish Balm kelimelerinin baş harfleri. BB krem için kusur kapatıcı demek doğru olur. BB krem renkli olduğundan ciltteki kusurları kapatırken bir taraftan da fondöten gibi kurutmuyor ve cildi nemlendiriyor.

BB krem kullananlar memnun mu?

BB kremi günlük makyajda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Benim için BB krem özellikle cildimdeki ton eşitliğini sağlamaya yarıyor. Ayrıca kuru bir cildim olduğundan BB krem renklendirirken nemlendirdiği için de günlük makyajda seviyorum. Her fondötende yaşamasam da genelde fondöten sürünce cildimde kusurlu ve pütürlü bir görüntü olabiliyor.

BB krem nasıl kullanılır?

BB krem uygulamadan önce cildi temizlemek ve tonikle makyaja hazırlamak önemli. Ben krem sürer gibi sürüyorum ancak sünger veya fırça kullananlar da var. BB krem doğal bir kapatıcı görevi gördüğünden çok kırmızı sivilce izlerini kapatmıyor. Bu tür koyu izlere BB krem öncesinde kapatıcı sürebilirsiniz.

BB krem kullananlar tarafından yapılan en büyük hata temizlemeden uyumak. Sonuçta renkli bir ürün ve makyaj malzemesi. Nemlendiricili olsa da renk veriyor. Dolayısıyla BB krem ile uyumak cildinizin hava almasını ve kendisini yenilemesini önleyecektir.