Ana Sayfa #GizemDenio Cilt Bakımı ve Makyaj İnceleme: Origins Ginzing Oil-Free Energy Boosting Gel Moisturizer

İnceleme: Origins Ginzing Oil-Free Energy Boosting Gel Moisturizer

408

Origins markası ürünlerini genellikle seviyorum. Origins Ginzing Oil-Free Energy Boosting Gel Moisturizer incelemesi yazısını bu nemlendiriciyi 1 ay kullandıktan sonra yazmak istedim.

Cilt tipim: Kuru cilt
Deneme süresi: 1 ay

Ürün açıklaması:

Markanın internet sitesindeki ürün açıklaması ve kullanım önerileri şu şekilde:

Origins Ginzing Oil-Free Energy Boosting Gel Moisturizer – Enerji Veren Su Bazlı Yağsız Nemlendirici

Aktif içerik: Caffeine From Coffee, Ginseng, Hydra Hug Technology

Nedir?

Enerji veren yağsız nemlendirici krem donuk & yorgun görünen cildi canlandırarak 72-saat boyunca nemini korumasına yardımcı olur. Yağ ve Slikon içermez.

Ne yapar?

Daha canlı bir cilt görünümü için cildin doğal ışıltısını harekete geçirerek 72-saat boyunca nemini korumasına yardımcı olur. Cildin enerjik görünmesine yardımcı olan kahve çekirdeklerinden elde edilen Kafein ve Ginseng içerir. Formülündeki Hydra-Hug™ Teknolojisi sayesinde cildin nemi hapsetmesine yardımcı olarak cildin daha uzun süre nemli & sağlıklı görünmesine destek olur. Greyfurt, Limon ve Nane özlerinden oluşan doğal esansiyel yağ karışımı duyuları harekete geçirir.

Kullanımı

Serum adımından sonra, az miktarda ürünü cilde tampon hareketlerle (ovalamadan) tamamen emilinceye kadar uygulayın. Günlük cilt bakım rutininiz dahilinde Sabah & Akşam uygulayabilirsiniz.

%100 Vejetaryen & Vegan*
*bal & balmumu hariç

Parabens, phthalates, sodium lauryl sulfate, propylene glycol, mineral oil, DEA, petrolatum, paraffin, polyethylene beads, formaldehyde & hayvansal içerikler* İÇERMEZ!

Görsel: https://www.origins.com.tr/

Origins Ginzing Oil-Free Energy Boosting Gel Moisturizer İncelemesi

Enerji veren su bazlı yağsız bir nemlendirici olması cildinde yağlı his bırakmasını istemeyenler için çok önemlidir. Yapış yapış bir his bırakan hiçbir ürünü maalesef deneme aşamasından sonra kullanmaya devam edemem. Öncelikle çok hızlı emildiğini ve asla yapışkanlık hissi bırakmadığını belirtmeliyim.

Ben 2 adet 15 ml olmak üzere deneme boyunu denedim. Kuru ciltlerin en büyük sorunlarından biri duş sonrası ciltteki kızarıklıklardır. İyi bir nemlendirici bu kızarıklıklara karşı ferahlatıcı etkiye sahip olmalı. Origins Ginzing Oil-Free Energy Boosting Gel Moisturizer bu konuda epey etkili. Hem çok hızlı emiliyor hem de hafif bir serinlik hissi yaratıyor. Çok hızlı emildiği ve cildim çok kuru olduğu için iki kez uyguluyorum. İkisinde de cildimde herhangi bir ürün kalıntısı oluşmadığını eklemeliyim.

Düzenli kullanılır ve özellikle serum ile birlikte uygulanırsa ürün iddiasındaki gibi 72 saat nem koruma özelliği söz konusu olabilir. Lakin serum ile birlikte uygulamadığımdan bu kadar kalıcı olduğunu en azından cilt analizi yaptırmadan söyleyemem. Ancak hızlıca kuruyan ve birkaç saat içerisinde cildinizi yine kuru hissettiren bir ürün değil.

Çok az bir miktarı bile tüm yüze yetiyor. Bu sebeple de bütçe dostu bir nemlendirici. Nohut boyunda bir miktar ile tüm yüzü nemlendirmeyi başarabilirsiniz.

Cildi iyi temizledikten sonra uygulamak elbette önemli. Origins Ginzing Oil-Free Energy Boosting Jel Nemlendiriciyi yüz yıkama jeli, peeling ve duş sonrasında olmak üzere farklı ürünlerin devamı olarak da uyguladım. Hepsinde hem cildimi serinletti hem de nemlendirdi.

Ürünün çok hafif ve taze bir kokusu var lakin parfümlü hissi vermiyor. Bu da cilt bakım ürünü kullanırken önemsediğim bir nokta. Bu aşamada da beni ikna ettiği söylenebilir.

Genel anlamda epey memnun kaldım. 15 ml tüp formatında deneme boyu veya 50 ml ufak kavanoz şeklindeki boyutları hem markanın internet sitesinde hem de çeşitli çevrimiçi veya çevrimdışı pazar yerlerinde bulunabilir.

Gizem Aydoğan
Kasım 2021