Krijen Katı Şampuan İncelemesi: Hindistan Cevizi ve Portakal Kabuğu

443

Saç diplerimdeki seboreik dermatit kaynaklı kaşıntılara karşı eczane ürünleri yerine doğal bir çözüm ararken Krijen katı şampuan ile tanıştım. Hindistan cevizi ve portakal kabuğu özlü Krijen katı şampuan incelemesi, umuyorum aynı problemi yaşayan okuyucular için faydalı olur.

Krijen Katı Şampuan İncelemesi

Büyük oranda kurumsal hayatın stresi kaynaklı nur topu gibi bir seboreik dermatit problemim var ki konuya aşina olanlar ne kadar tatsız bir sağlık sorunu olduğunu bilir.

Hayatınıza kastetmeyen ama örneğin en önemli toplantıda veya yemekte aniden gelen hatır hutur kaşınma ihtiyacı ve sonrasındaki acılı süreç yaşam kalitenizi dibe çekmeye yeter.

Bir süredir aralıklı olarak eczaneden alınma meşhur kırmızı renkli şampuanı kullanırken yanında tercih ettiğim kepeğe karşı etkili şampuanların seboreik dermatit problemime pek de iyi gelmediğini fark ettim.

İlginizi çekebilir: Kuru Ciltler İçin Foreo Ufo İncelemesi

Krijen katı şampuan ile bu noktada karşılaştım.

Cildim kuru ve hassas olduğu için hindistancevizi ve portakal kabuğu olanı tercih ettim.

Krijen Katı Şampuan İçerikleri ve Marka İddiası

Diğer Krijen ürünleri gibi bu da vegan, yapay renklendirici içermeyen, parabensiz, kokusuz ve alkolsüz bir ürün.

İnternet sitesindeki ürün açıklamaları şu şekilde:

  • İnce telli, normal ve karma  saçlar için uygundur.
  • Saçların kalınlaşmasında ve dolgunlaşmasında faydalı olmasıyla bilinen hindistan cevizi yağı içerir.
  • Saf portakal kabuğu uçucu yağında bulunan C vitamini sayesinde saçların elastikiyetini arttırmaya yardımcı olur.
  • Saçların hacimlenmesinde ve nemlendirilmesinde etkilidir.
  • Anti-fungal, anti-inflamatuar, antialerjik, antioksidan, antiseptik ve anti-bakteriyel özelliklere sahip curcumin içerir.
  • Curcumin; zerdeçal’ da aktif bir madde olup, saç derisinde oluşan ekstra kuruluk – kaşıntıya karşı faydalıdır.
  • Yüksek amino asit içeren hidrolize buğday proteini ve provitamin B5 desteği ile saçları besler, kolay şekil almasına yardımcı olur.

Krijen Katı Şampuan Hindistan Cevizi ve Portakal Kabuğu içerikleri de şöyle:

Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Coco-Sulfate, Kakao Yağı, Hindistan Cevizi Yağı, Zerdeçal Tozu, Hidrolize Buğday Proteini, Pro Vitamin B5, Portakal Kabuğu Uçucu Yağı, Glycerly Stearate, E Vitamini, Glyceryl Caprylate, Glyceryl Undecylenate, Citric Acid.

Kutunun içerisinde katı şampuanın yanı sıra çok şık bir hareket yaparak bir de ince dilim kabak lifi göndermişler. Katı şampuanların ve sabunların en büyük problemi banyoda kolayca erimeleri ve her yana akmalarıdır. Bu sebeple basit gibi görünse de ince bir düşünce olarak hoşuma gittiğini belirteyim.

Krijen Katı Şampuan Yorumlarım

Gelelim seboreik dermatit problemi yaşayan hassas ve kuru saç derisine sahip 30’lu yaşların ortasında bir kadın olarak ürün yorumlarıma.

İlk kullanımda ortam gerçekten portakal bahçesi gibi kokuyor. Zamanla bu koku azalıyor ancak hissedilmeye devam ediyor.

Krijen katı şampuan hızlı köpürüyor ve hele benim gibi kısa saçlılar için oldukça bereketli bir ürün.

İlk kullanımda saç diplerimde birkaç gün boyunca hiç kaşıntı olmadı ancak genelde ilk ürün değişikliği dönemlerimde hep bu rahatlık yaşanır diye şüpheciliğime devam ettim.

Kullanmaya devam ettiğim süre boyunca kırmızı renkli seboreik dermatit şampuanını kullanmadım ve ihtiyaç da hissetmedim.

Krijen katı şampuandan asıl memnun kaldığım noktada bittikten sonra oldu. Mecburiyetten başka bir doğal özlü şampuan kullandıktan sonra bir süredir yaşamadığım saç derisi kızarıklığı, kaşıntı ve yanma geri döndü.

Araştırmalarım esnasında memnun kalmayanların sayısı memnun olanlara göre oldukça azdı ancak bu işler çok kişisel. Size iyi gelen bana iyi gelmeyebiliyor. Ben sevdim, şimdi aldığım hassas cilt ve bebekler için bir katı şampuanı daha vardı onunla devam ediyorum. Onun da yorumunu mutlaka yazarım.

Ürünü satın almadan önce size uygun katı şampuanı belirlemek amacıyla Krijen internet sitesindeki Hangi Katı Şampuan başlıklı testi çözebilirsiniz.

Gönül ferahlığıyla önerebilirim, bir marka işbirliğimiz olmadığını belirtmek isterim.

Yıllar içerisinde kullanıp memnun kaldıklarımı paylaştığım kuru cilt bakımı ürünleri listesine ekledim. (komisyonlu link içerir)