Kuru ciltler için FOREO UFO İncelemesi

604

Sık makyaj yapan biri değilim ancak cilt bakımı benim için ÇOK önemli! Şimdi size biraz nostalji yapayım. Sakin müzik çalan bir odada uzanırsınız. İşinin ehli biri cildinizi hazırlar, temizler, bakımı- masajını yapar ve kuş kadar hafiflemiş bir şekilde o koltuktan kalkarsınız. Serin serin suyunuzu içersiniz biraz dergi okursunuz. Ne güzel günlerdi değil mi? Evet Covid-19 pandemisi hayatımıza girmeden önce düzenli aralıklarla çoğumuz klinik cilt bakım terapilerine giderdik eminim. Ancak pandeminin etkisini yitirmeye başladığı şu günlerde bile bu kadar yakın temas kulağa epey ürkütücü geliyor. Bu dönemde cilt bakım rutinini bozmak istemeyen biri olarak da evde cilt bakımı nasıl yapılır konulu yazıları okuyoruz da okuyoruz. İşte FOREO UFO benim hayatıma tam da bu dönemde girdi. Kuru ciltler için FOREO UFO incelemesi ile cilt tipi benimkine benzeyenler için ürünü ve maskeleri inceledim.

FOREO LUNA 2 ürününü ilk çıktığı günlerde denemeye başlamış biri olarak temizlik noktasında acayip mutlu ettiğini söyleyebilirim. Evet ucuz bir ürün değil. Ama benim de cildime ucuz ürün uygulaması yapacak kadar garezim yok zaten 🙂 Makyaj malzemelerinde biraz daha özgür olabilir ve bütçenizi hiç etki etmeyecek ürünler alıp deneyebilirsiniz. Ancak cilt bakımı her şey. İyi bir cilt kendini güzel hissetmek için ihtiyacın olan tek şey. Eee hal böyle olunca ve madem cilt bakımına da gidemiyorum diye düşünürken FOREO UFO LED TERMO AKTİF AKILLI MASKE’yi deneyimleme şansım oldu. Sizinle de yorumlarımı ve denediğim maskelerin etkilerini paylaşmak isterim.

Önce biraz ürünün iddialarından bahsedelim: Markanın websitesinde “2 dakikada süper etkili yüz bakım terapisi” iddiasını görüyoruz. Nemlendirme, yenileme, ışıldama-canlanma, besleme, sıkılaştırma, iyileştirme ve yatıştırma etkilerine sahip olduğu belirtilmiş. Bu iddialar ışığında geçelim bakalım FOREO UFO incelemesi bölümüne 🙂

FOREO UFO NASIL KULLANILIR?

Foreo Ufo Led termo aktif akıllı maske mini mini avuç içine sığan boyutuyla oldukça minnoş yuvarlak bir cihaz. Ortasında bir bilezik var ve çeşitli maskelerinden birini seçip bu orta hazneye yerleştiriyorsunuz. Akıllı telefonunuza FOREO uygulamasını indirip cihazı eşleştirdikten sonra uygulayacağınız maske tipini seçip cildinize yavaş hareketler ile uygulamaya başlıyorsunuz. Bu uygulamadan önce elbette cildin temiz olması önemli. Ben yine FOREO LUNA 2 ile temizledim ve ardından maskeleri denemeye başladım.

Maskeyi UFO’ya takıp uygulamaya başladım. Maskelerdeki ürün epey yoğun. Bir uygulama genelde 90 sn civarında sürüyor ve arka arkaya iki kez uygulama yapmaya yetecek kadar ürün içeriyor. UFO önce cildinizi Termo Terapi özelliği ile 45 derecede ısıtıyor ve ciltteki sebumu gevşeterek gözenekleri açıyor ki uyguladığınız ürün daha iyi emilebilsin. Cilt bakımına gidenler bilir; cilt bakımı öncesinde cilt mutlaka ısıtılır. LED ışık terapisi farklı cilt tiplerine göre 8 farklı dalga boyu ile full-spektrum ışık terapisi uyguluyor. Sonra en güzel an geliyor ki o da Kriyo-Terapi 🙂 Bir anda gelen serinlik ve 4 dereceye düşen ısı ile gözenekleri küçültüyor ve cildi sıkılaştırıyor. Bu işlemleri uygularken de kıpır kıpır masaj yapıyor ki bu kısım da çok eğlenceli 🙂 Cildinize neler uygulandığını da akıllı telefonunuzdan takip edebiliyorsunuz. Bitince söylüyor ve isterseniz ikinci kez uygulamayı yapabiliyorsunuz ki ben hep iki kere yaptım (Daha etkili olsun :P). Uygulama bitince ciltteki maske içeriğini yedirmek için biraz daha elinizle masaj yapabilirsiniz ama pek ihtiyaç kalmıyor genelde.

Kuru ciltler için FOREO UFO Maskeleri İncelemesi

FOREO UFO x Bulgarian Rose Maske Yorumu

Foreo Bulgarian Rose Aktif Maske kutusu içinden 6 adet maske çıkıyor. Kuru ciltler için önerilen bir ürün. Doğal gül suyu içeriyor. Ben ki gül suyudan zerre hoşlanmam öyle ağır bir kokusu yok, gayet hafif ve ferah hissettiriyor. Bulgarian Rose maskeyi duştan sonra uyguladım bakalım ne kadar yatıştıracak diye. Hassas ve kuru ciltliler için en büyük sorunlar, duştan sonra oluşan kızarıklık ve kuruluktur. Bu iki sorunuma da iyi geldi, cildimi yatıştırdı.

FOREO UFO x H2Overdose Maskesi Yorumu

Kutunun içerisinde 7 adet maske çıkıyor. H2Overdose maske de Bulgarian Rose gibi benim cildime çok uygun bir tipte yani kuru ciltler için ultra nemlendirici bir yüz maskesi. Özellikle regl zamanı cildimdeki kuruluğun daha da arttığı dönemlerde uygulamayı tercih ettim. Kızarıklık ve aşırı kuruluk konusunda en memnun kaldığım FOREO UFO maskesi buydu diyebilirim. Hyalüronik asit konusunda ellerini korkak alıştırmamışlar, bol tutmuşlar 🙂

FOREO UFO x Make My Day Maskesi Yorumu

Bu maske özellikle kirlenme karşıtı ve nemlendirici özelliklere sahip. Kırmızı alg ve cilt bakımımızda vazgeçilmezimiz haline gelen hyalüronik asit içeriyor. Sabahları uygulamayı denedim. 90 saniye sürüyor uygulama ve ben yine 2 kez uyguladım. Sabah ferah bir his ile güne başlamak için güzel bir alternatif ancak hyalüronik asitli H2Overdose maske kadar yoğun değil. İkisinden birini seçeyim derseniz kesinlikle H2Overdose olanı seçmenizi öneririm.

FOREO UFO x Call It a Night Maskesi Yorumu

FOREO UFO maskeleri arasında daha uygun fiyatlı olan bir ürün ve pakette 7 maske mevcut. Zeytinyağı ve ginseng içeriyor. Ağır bir kokusu yok ki en sevmediğim şeylerden biri cilt bakım ürünlerinin sevimsiz kokularıdır. Parfümden hoşlanmadığım kadar ağır kokudan da hoşlanmaz. Cildin yenilendiği gece saatlerinden önce maske uygulayıp yatmak, gündüz uygulamaktan daha etkili geliyor bana her zaman. Yatmadan önce duş al- cildi temizle- uygula rutini çok iyi hissettirdi. Duş alırken buharda ve ısıyla açılan gözenekler maske ile iyice emilime açık hale geliyor. Sabah da nispeten yumuşak bir ciltle uyanmanızı sağlıyor ki “Hah tüm gece çalışmış aferin” diyerek uyanmak güzel 😀 

FOREO’nun cildinize uygun maske seçeneklerini şuradan inceleyebilirsiniz 🙂

Genel hatlarıyla varmak istediğim nokta kliniğe gidelim güzelce benimle ilgilensinler ve 1 saat cilt bakımı yaptırayım hissi ile eşdeğer diyemem ikisinin yeri ayrı. Ama zamanın ve güvenliğin çok kıymetli olduğu bu günlerde kesinlikle çok doğru bir alternatif. Üstelik ani buluşmalar, toplantılar, etkinlikler öncesinde kliniğe gidecek vakit yokken de zaman kazandıracaktır. Siz yine isterseniz pandemi geçince ara ara kliniğe gidin ama cildiniz için bir hediye düşünürseniz FOREO UFO aklınızda olsun derim 🙂

#GizemDenio x #Foreo

#işbirliği