Doritos’tan Türkiye’nin En Cesur Kampanyası

498

Doristos enfes bir kampanyaya imza atıyor. 3 ay boyunca logosunu tüm iletişimlerden kaldıracak olan Doritos, benzeri görülmemiş bir cesaret örneği sergiliyor. “Cesaretse Dibine Kadar” kampanyası ile yıllardır cesarete davet eden Doritos tam bir cesaret örneği gösteriyor. Ben pek beğendim. Pandemi döneminde markalar logolarını ve marka isimlerini daha çok bağırmak isterken Doristos’un kendine güveni çok hoşuma gitti. Gelelim kampanya metnine.

Türkiye’nin en sevilen ve en çok tercih edilen cips markası Doritos, yeni “Logo Yok” iletişimi ile cesur bir kampanyaya imza atıyor. Doritos 3 ay boyunca markasını ve logosunu tüm iletişimlerinden kaldırıyor. Türkiye’de bu boyutta ilk kez gerçekleştirilen kampanyanın büyük ses getirmesi bekleniyor.

Dünyanın önde gelen yiyecek ve içecek şirketlerinden PepsiCo’nun yiyecek grubu markaları arasında yer alan Do­ritos, Türkiye’nin en sevilen ve en çok tercih edilen cipsi olarak öne çıkıyor. Özellikle hedef kitlesi olan gençler, Doritos’u ikonik üçgen şekli, paketlerinin renkleri ve farklı tatlarıyla ayrıştırdıklarını dile getiriyor. Doritos da tüketiciler nezdindeki bu yüksek bilinirliğinden yola çıkarak 3 ay süreyle reklam filmi de dahil olmak üzere tüm iletişim faaliyetlerinden marka adını ve logosunu kaldırıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan PepsiCo Türkiye Yiyecek Kategorisi Pazarlama Direktörü Osman Dilber “Doritos ile yıllardır iletişimimizde gençleri cesarete davet edi­yoruz, şimdi de biz “Cesaretse Dibine Kadar” diyerek bu kampanya ile oldukça cesur bir adım atıyor ve üç ay boyunca iletişimimizde logomuzu kaldırarak mar­kasız iletişim yapıyoruz. Yaptığımız reklam testinde de gördük ki logo ve marka bulunmayan reklamımızı izle­yenlerin 95%’i reklamın Doritos’a ait olduğunu söyledi. Dolayısıyla reklamlarımızda logomuz görünmese bile hedef kitlemizin Doritos’u tanıyacağına eminiz” dedi.