Colgate geri dönüşümlü diş macunu tüpü geliştirdi

351

Geri dönüşüm konusuna kafa yoran markaları seviyorum. Bazı markalar için PR değeri anlamına gelse dahi doğa ve gelecek için her ne amaçla olursa olsun adım atılmasının doğru olduğunu düşünüyorum.

Bu kez Colgate taşın altına elini koyan markalardan. 5 yıllık çalışma sonrasında geliştirilen %100 geri dönüşümlü diş macunu tüpünün 2020’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Colgate, 2025 yılına kadar tüm diş macunu tüplerini geri dönüştürülebilir malzemeden üretilecek hale getirmeyi de planlıyormuş.

Gerçekten helal olsun. Herkesin evine düzenli giren diş macunlarının paketlemesi için bu tür bir yeşil çözüm getirmek umut verici.

Colgate-Palmolive üst düzey yöneticilerinden Justin Skala, diş macunu tüplerinden sonra diğer tüm plastik ambalajların da geri dönüştürülebilir hale getirilmesi için geliştirdikleri teknolojiyi plastik üreticilerine sunmayı planladıklarını açıklamış.

Dünya çapında yılda 20 milyar adet diş macunu satışı olduğu düşünülürse sadece diş macunlarının paketlenmesinin değişmesinin bile müthiş fayda sağlayacağı hesap edilebilir.

Tebrikler Colgate!

Dünyaya mutluluk gerek!

#pozitifhaber #mutluhaber #iyihaber #pozitif #mutluluk #iyilik

Bizi Instagram‘da ve Facebook‘ta takip etmeyi unutmayın 🙂

#PozitifHaber