Yeni nesil güzellik yöntemi Saten Dolgu

1685

Saten dolgu son zamanlarda sıklıkla duyduğumuz bir güzellik uygulaması.

Saten dolgu ile ilgili Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Dr. Zafer Atakan ile konuştum. İşte merak ettiğiniz tüm soruların cevapları…

1. Kendinizden kısaca bahsedebilir misiniz?

Ankara doğumlu, Ankara Üniversitesi mezunu Estetik-Plastik Cerrahım. Yurt içinde İstanbul’da kendi kliniğimde yurtdışında da birçok ülke ve kliniklerde konsültan ve eğitimci hekim olarak çalışmaktayım.

2. Pürüzsüz ve ışıltılı bir cilde sahip olmak gerçekten mümkün mü?

Pürüzsüz ve ışıltılı bir cilde sahip olmak tabii ki mümkün. Özellikle cildin içine ve altına yapılan HA (Hyaluronik Asit) enjeksiyonları ve teknolojinin yardımı ile geliştirilen yeni nesil ürünler bunu mümkün kılıyor.

3. Saten dolgudan kısaca bahsedebilir misiniz?

Saten dolgu (Skinbooster), enjekte edilerek cildin parlak ve canlı görünmesini sağlayan yeni nesil bir HA ürün. Benzer ürünlerden en önemli farkı çapraz bağlara (crosslinked) sahip olması ve bu yüzden kalıcılığının uzun olması. Bunun yanı sıra mezoterapi ürünlerinden ayrışarak, bir adım öne çıkıyor.

4. Saten dolgunun uygulamasından bahsedebilir misiniz? Enjeksiyon mu? Nerelere uygulanıyor?

Uygulama; özel , dozajı ayarlanabilir ödüllü bir enjektörle gelen ürünün, cilt altına, derin dermis denilen tabakaya enjeksiyonu ile yapılıyor. En sık uygulama alanları olarak yüz, boyun, dekolte, eller, özel bölgeler ve vücudun nemini kaybettiği düşünülen tüm alanları sayabiliriz.

5. Uygulama ne kadar sürüyor? İşlem sonrasında hemen günlük hayata devam etmek mümkün mü? Güvenli bir uygulama mı, yan etkileri var mı?

Uygulama, yapılacak olan bölgeye ve hekimin uygulama tecrübesine göre 15-20 dakika içerinde yapılıyor. İşlem enjeksiyon olduğu için uygulamadan sonraki bir saat makyaj yapılmasını önermiyorum ve maddenin toleransı oldukça iyi. Uygulamanın tespit edilmiş ortak bir yan etkisi bulunmuyor. Diğer önemli bir husus da uygulamanın bu konuda eğitimini tamamlamış ve deneyimli hekimlerin tarafından yapılmasıdır.

6. Saten dolgu akne izleri gibi farklı cilt bozuklukları için de bir çözüm olabilir mi?

Akne izleri için artık ben de dahil birçok hekimin portföyündeki ilk seçenek Saten dolgu oldu.

7. Mat ve yorgun ciltler günümüzün problemi… Saten dolgu bu duruma bir çözüm sunuyor mu? Saten dolguyu hangi yaş aralığındaki kişilere öneriyorsunuz? Sadece kadınlara özel bir uygulama mı?

Haklısınız. Günümüzün sosyal ve iş yaşantısının en önemli problemlerinden birisi yorgun görünümlü yüzler. Buna bir de büyük hatta mega kent yaşamının getirdiği sağlıksız yaşam ve hava koşullarını ekleyince cilt problemleri insanların canını sıkıyor. Çözüm olarak cildin içerden beslenmesi amaçlı HA enjeksiyonları ve uzun süreli etkisi ile Saten dolgu çok iyi bir seçenek olarak öne çıkıyor. Kadınların olduğu kadar erkeklerin de cildinin bakıma ihtiyacı olduğunu unutmadan her iki cinsin ortak çözüm alanı diyebiliriz. 20’li yaşlardan itibaren cilt nemini kaybetmeye başlar, dolayısıyla bu yaşlardan itibaren kullanılması uygun olur.

8. Hangi sıklıkta işlem tekrarlanmalı?

İşlem bir ay ara ile yılda 2 kez uygulandığında cildin parlak ve canlı görünmesini bir yıl boyunca muhafaza ediyor.

9. İşlem, uygulama sonrasında ne kadar sürede faydasını gösteriyor?

24 saat içerisinde başlayan etki,yaklaşık bir hafta on gün içerisinde tavan yapıyor ve hastalar mutlu oluyor.

10. Doğallık birçok kişi için büyük önem taşıyor. Doğallığını kaybetmemek için bu tarz işlemlerden çekinen kişiler de var…Saten dolgu uygulaması sonrasında doğal görünüm elde ediliyor mu?

Bu işlem doğal görüntünün korunması amacını taşıyan bir işlem olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü burada amaç cilde dolgunluk veya hacim vermek olmayıp cildin kalitesinin, parlaklığının artırılması amacı ile içerden besleme işlemi.

11. Önümüzdeki yılın güzellik trendi saten dolgu mu olacak?

Bunu söylemek kahinlik olmaz sanırım çünkü bu uygulama piyasaya girer girmez çok talep edilen bir uygulama oldu.Memnun olan hastalar da yakın çevrelerine tavsiye ediyor.

Son olarak; yüzün dış görüntüsüne yapacağınız gençleştirme işlemlerini içeriden de desteklediğinizde prosedür tam anlamı ile tamamlanmış olacaktır ve insanlar uzun süre mutluluklarını koruyup, ayna dostu kalacaklardır.

Merak ettiğiniz başka konular varsa bana yazın sizin için uzmanlara sorayım 🙂

Gizem Aydoğan – 2017

PembeNar.Com