Tırnak eti soyulması nasıl önlenir?

2063

Ellerimiz ve tırnaklarımız dış etmenlere çok açık halde. Tırnak etrafındaki deri de pek ince olduğundan kolayca soyulabiliyor ve hatta kanayabiliyor. Stres zamanlarında tırnak eti yeme gibi bir alışkanlığınız da varsa elleriniz pek hoş görünmeyecektir. Tırnak eti soyulması nasıl önlenir bir kaç öneri araştırdım.

Tırnak eti soyulması neden olur?

Tırnak eti soyulmalarının sebepleri kuruluk, tırnak yeme, yanlış manikür, fazla el yıkamak olabilir. Alkoz bazlı cilt bakım ürünleri de tırnak eti soyulmasına neden olabiliyormuş. Tırnak eti soyulması bu sebeplerin dışında elbette bazı sağlık sorunlarının da belirtisi olabilir ve mutlaka doktora gitmekte fayda var.

L’Occitane Shea Tırnak ve Tırnak Eti Yağı yorumu

Tırnak eti soyulması nasıl önlenir?

Deterjan kullanacaksanız mutlaka eldiven takın.
Maniküre giderken kendi manikür setinizi götürün ve steril olduğundan emin olun.
Ellerinizi yıkarken tırnaklarınızı yumuşak bir fırça ile fırçalayın ki o kısımlardaki ölü derilerden kurtulun.
Oje tırnak etine zarar vermez ama çok uzun süre kalırsa hava almasını engeller.
Manikür sırasında tırnak etlerini kesmek yerine itmeyi deneyin.
Bol su için.
Tırnak etlerinizi C vitamininin iyileştirici etkisi için limon ile ovabilirsiniz.

Clarins el ve tırnak bakım kremi yorumları

Tırnak etlerini yumuşatan yöntem

Benim de tüm bu yukarıda saydıklarım gibi bir tırnak eti soyulma sorunum var ve şöyle bir çözüm geliştirdim. Normalde el kremi sürmek ve o şekilde beklemek benim için biraz işkence zira yağlı hissiyle duramayanlardanım. Ancak el kremi sürdükten sonra bu tür uygulamalar için üretilen bir çift pamuk eldiven müthiş iş görüyor. Ellerimi kremliyorum, tırnak etlerim için de bakım yağımı sürüyorum ve eldivenleri geçirip 10-15 dk bekliyorum. Hatta bazen yatmadan önce sürüp o şekilde bile uyuduğum oluyor. Gerçekten el ve tırnak bakımı için oldukça etkili bir yöntem. Bence bir deneyin 🙂

2017’nin en sevilen ürünlerini seçiyoruz. Foruma uğramayı unutmayın 🙂