Ana Sayfa #GizemDenio Cilt Bakımı ve Makyaj El çatlamasına iyi gelen kremler incelemesi

El çatlamasına iyi gelen kremler incelemesi

1095
El çatlamasına iyi gelen kremler

El çatlamasına iyi gelen kremler hakkında bir süredir yazmak istiyorum. Zira el çatlaması bizim ailenin kadınlarının ben hariç hepsinin büyük sorunu. Bu sebeple kendimi bildim bileli annem de anneannem de bolca el kremi denedi ve yorumladı. Ben onların deneyimlerini sizlerle paylaşmak isterim.

El çatlamasına iyi gelen kremler

El çatlamasına iyi gelen kremler listesini sıralamadan önce el çatlamalarının sebeplerine değinmek istiyorum. Ellerimiz dış dünyaya en açık olan bölgelerimizden biri. Sıcak soğuk hava farklılıkları, deterjanlar, sıvı sabunlar, dermatolojik rahatsızlıklar ve hassasiyetler ellerin çatlamasına neden oluyor. Mesela bizimkilerin elleri sanıyorum egzamadan da kaynaklı asitli yiyeceklere karşı çok hassas.

Tırnak eti soyulması nasıl önlenir?

Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Ne zaman elime birden fazla domates alsam ve doğrasam çatlama yaşamasam bile kızarıklık ve kaşıntı söz konusu. Yani demem o ki el çatlamaları için tedavi yöntemlerini uygulamaya başlamadan önce neyin sebep olduğunu öğrenmelisiniz. Mutlaka bir dermatologa görünmeli ve kozmetik markalardan önce doktor kontrolünde bir tedavi yöntemini denemelisiniz. Ancak çatlamaya meyilli elleriniz varsa da sık sık nemlendirmeyi unutmamalısınız.

Şimdi geçelim el çatlamasına iyi gelen kremler listemize…

Arko krem

Diyeceksiniz ki ne alaka ama ilk akla gelen kremlerden biri Arko krem. Annem de anneannem de yıllarca kullandı. Evet nemlendiriyor ancak el çatlaklarına karşı nemlendirmekten başka faydası olduğunu şahsen düşünmüyorum. Bence nemlendirdiği ve çok uygun fiyatlı olduğu için tercih ediliyor.

Arko krem fiyatı: 20 cc tüp fiyatı 1,5 TL

Neutrogena El kremi

El çatlamasına iyi gelen kremler dediniz mi Neutrogena bir İsveç mucizesi olarak imdada yetişiyor. İsveçli balıkçıların bir bildiği var deyip çeşitli Neutrogena el kremini bizimkiler de denedi. Evet kesinlikle çok kuru bölgeleri yumuşatıyor ancak bir sorun var. O kadar yoğun ki sürdükten sonra uzunca bir süre hiçbir şeye dokunmamanız lazım yoksa yağlı iz kalıyor. Annem Neutrogena El kremini gece yatmadan önce sürer ve öyle yatardı bir aralar. Bana sorarsanız en mantıklısı bu yoksa cam kapı çerçevede yağ izi kalabiliyor.

Neutrogena El kremi fiyatı: Kuru ve çatlamış eller için 75 ml 13 TL

L'Occitane 1 dakikada kuru el peelingi incelemesi

Bioderma Atoderm Mains (Hand Cream)

Bioderma Atoderm el kremi parfümsüz formülü ile Bioderma tarafından sadece eller için üretilen kremlerden biri. Bioderma Atoderm Mains hem elleri koruyor hem de yumuşak yapmaya yarıyor. İçeriğinde shea yağı ve laminarya var. Bioderma Atodermi geçen sene anneme denettirdim ve sonuç olumlu. El çatlamasına iyi gelen kremler arasında Bioderma Atoderm tavsiye edebileceklerimiz arasında.

Bioderma Atoderm Mains fiyatı: 27 TL

Vazelin

Vazelin deyip geçmeyin. Sadece benim bildiğim bile onlarca kullanım sebebi var. Hatta geçtiğimiz günlerde yepyeni bir kullanımını öğrendim. Mesela eşimin annesi makyajını vazelinden başka bir şeyle çıkarmazmış. Ben de denedim gerçekten de şıp diye çıkardı. Benim annem ise el kremi olarak vazeline tapanlardan. Bir de pamuklu eldiven edinmişti. Ellerini yatmadan önce ve özellikle banyodan sonra bolca vazelinle ovar, eldivenleri giyer ve öyle uyurdu. Sabah uyandığında ellerinin yumuşacık olduğunu söylerdi. Vazelini ben topuklarım için kullanıyorum. Duş al, vazelin sür ve pamuklu çorap giyip uyu. Sabah uyandığında ayak değil sanırsın pamuk üzerine basıyorsun 🙂 Vazelin de en uygun fiyatlı el kremleri arasında yerini alıyor.

Vazelin fiyatı: 100 ml 10 TL

Nivea el kremi

Nivea el kremi bizim evin nesiller boyu en sevilen kremlerinden sanıyorum. Anneannem, babaannem, annem ve şimdi de ben Nivea’nın her türlü ürününü severek kullanıyoruz. Hafif dokusu kesinlikle sevmek için bir sebep. Hızla emiliyor olması da önemli. Özellikle el çatlamasına iyi gelen kremler listesinde olmasını istedim ama Nivea el kremi sadece çatlaklar için üretilen bir krem değil. Yeni yeni pek çok çeşidi çıktı. Eğer varsa çatlaklar için olan bir çeşidi bana önermenizi rica edeceğim.

Nivea el kremi fiyatı: Derinlemesine bakım el kremi 75 ml 5.60 TL

Nivea sıkılaştırıcı vücut yağı incelemesi

El çatlamasına iyi gelen kremler listesine eklemek için sizin öneriniz varsa merakla bekliyorum.

Öpücükler

Gizem Aydoğan

Facebook ve Instagram hesaplarımı takip etmeyi unutmayın 🙂