Yves Rocher Dudak Kalemi ve Ruj Yorumu

2355

Yves Rocher Dudak Kalemi ve Ruj Yorumu uzun süredir aklımda olan bir yazı. Kullanmaktan öyle memnun kaldım ki yazmaya vakit bulamadım galiba 🙂

Yves Rocher Dudak Kalemi ve Ruj Yorumu

Yves Rocher Asansörlü Dudak Kalemi Yorumu

Dudak çevreniz benim gibi belirgin değilse dudak kalemi sürmeden kırmızı ve koyu renk ruj sürmek kabusa dönebilir. Ancak dudak kalemi ile dudak çevresini çizerseniz çok daha rahat ruj sürebiliyorsunuz.

Yves Rocher Asansörlü Dudak Kalemi 6 renkte satılan ve kalemtıraş ile kalem açma derdinden kurtaran çok güzel bir dudak kalemi. Aslında dudak kalemi ve dudak çevresini çizmek için kullanılıyor ancak ben tüm dudağıma uyguladığımda daha çok beğendim çünkü dudak kalemi ve rujun rengi tam aynı gelmedi. Dudak kalemlerinin birebir aynı renginde ruj yapsalar çok daha kullanışlı olabilir.

Dudak kalemi kesinlikle kolay sürülüyor, sakarlığa mahal vermiyor. Kaygan bir yapısı var.

İçinde jojoba yağı, brezilya palmiyesi balmumu ve kandelila balmumu bulunuyormuş. Yumuşak bir dokusunun olması da sanırım bu yüzden. Ayrıca E vitamini içerdiğinden de dudağa bakım yapıyor ve paraben içermiyormuş.

Dudak kalemi genelde kuru olur ve ruj gibi kullanılmaz. Şimdiye kadar denediğim birkaç dudak kalemi içinde ruj gibi sürülebilir olan en uygun kalem buydu. Mesela Kiko Milano’nun ve Maybelline’nin dudak kalemlerini ruj gibi denemiştim, onlar bu tür ruj gibi kullanıma uygun değildi.

Yves Rocher Yoğun Nemlendiricili Parlak Kalem Ruj Yorumu

Yves Rocher ruj kullananlar diğer rujlarıyla ilgili ne düşünüyor bilmiyorum ama bu parlak kalem rujları pek beğendim. Bildiğiniz kalem boya gibi görünüyor. Üstelik altın renginden yavruağzı rengine kadar 15 renkte satın alınabiliyor.

Yves Rocher Yoğun Nemlendiricili Parlak Kalem Ruj da Yves Rocher Asansörlü Dudak Kalemi gibi oldukça yumuşak. Kolay sürülüyor ve dağılmıyor. Bu ürün de paraben içermiyormuş ve dermatolojik olarak test edilmiş.

Ruju sürdükten sonra özellikle su içtiğimde dağılacak mı diye denedim ancak dağılmadı.

Ayrıca dudaklarımı kurutmadı. Koyu renk veya kırmızı ruj genelde dudaklarımı kurutuyor diye pek her markayı sevmem. Bu ruju sürdükten sonra bir kuruluk hissetmedim.

Elbette biraz rengi gidiyor ama öyle ağzınız burnunuz kırmızı ruj oluyor. Fiyatına göre de oldukça uygun.

Yves Rocher internet sitesinde online satış mevcut.

Yves Rocher Asansörlü Dudak Kalemi fiyatı: 26.53 TL (Şu an indirimde ve normalde 34.90’ye satılıyor)

Yves Rocher Yoğun Nemlendiricili Parlak Kalem Ruj fiyatı: 26.94TL (Şu an indirimde ve normalde 44.90 TL’ye satılıyor)

En iyi göz makyajı temizleyici hangisi incelemem şu linkte: Clarins ve Vichy göz makyajı temizleyicisi karşılaştırması