En iyi göz makyajı temizleyicisi hangisi?

2694

En iyi göz makyajı temizleyicisi hangisi diye uzun zamandır deneyip duruyorum. Bir süredir düzenli olarak Vichy ve Clarins arasında denemeler yapıp hangisinin en iyi göz makyajı temizleyicisi olduğuna karar vermeye çalışıyorum ama sanırım verdim. Önce Vichy göz makyajı temizleyici yorumlarımı, sonra Clarins göz makyajı temizleyici yorumlarımı yazarım. Ardından hangisi daha iyi ona geçelim.

Vichy göz makyajı temizleyici yorumu

Vichy kullananlar Vichy göz makyajı temizleyici yorumları için lütfen siz de ekleme yapın. Ben Purete Thermale 150 ml Vichy göz makyajı temizleyici olanı kullandım. Şişenin görünümü 2 renkli: Mavi ve beyaz iki katmanlı bir sıvıdan oluşuyor. Trendyol’da fiyatı 54 lira. Gayet makul bir ürün. Göz makyajını da çıkarıyor ancak asıl sorun hissinde. Yağlı bir his veriyor. Kokusu çok güzel ancak göz makyajımı çıkardıktan sonra tekrar yıkamak istiyorum çünkü yıkamazsam gözlerim yanabiliyor. Gözümün içindeki göz kalemini çıkarmak istediğimde özellikle bu sorun canımı sıktı. Vichy genelde pahalı bilinen bir markadır ama 54 TL bir göz makyajı temizleyici için makul bir fiyat.

Kullandığınız ürünlerle ilgili Forum sayfasına dilediğiniz gibi başlık açabilir ve tartışabilirsiniz 🙂

Clarins göz makyajı temizleyici yorumu

Clarins ürünleri son dönemde pek sevdiğim ürünler olmaya başladı. Benim gibi cildiniz hassas ise cilt tipinize uygun ürünü bulana kadar bir sürü ürün deneyebilir ve şanslıysanız cildinizi yıpratmadan uygun olanını bulabilirsiniz. Clarins göz makyajı temizleyici olarak deneme boyundan elimde olan Clarins Instant Eye-Makeup Remover göz makyajı temizleyici ürününü denedim Vichy’ye alternatif olarak. Öncelikle Vichy’ye göre çok daha pahalı. 125 ml 140 liraya satılıyor Boyner’de ancak daha indirimli fiyata da bulunabilir.

Clarins ürünü de mavi beyaz sıvı halinde bir ürün. Belki de bu yüzden iki ürünü birbirine alternatif kullandım bilmiyorum. Vichy göz makyajı temizleyiciye göre daha hafif kıvamı var. Yağlı hissi pek yok. Gayet güzel çıkarıyor ve sonrasında yıkamak da gerekmiyor. En önemlisi gözlerimde kesinlikle yanma yapmadı. Gözümün içindeki kalemi bile kulak çubuğunun ucuna damlatıp rahatlıkla çıkarıyorum. Yoğun ve suya dayanıklı makyaj uygulayanlar, hassas gözler ve kontakt lens kullananlar için uygundur diyordu doğruymuş. Hiç yanma batma yapmadı. Her organ önemli ama göz ayrı önemli bana kalırsa.

 

Sanırım sonuç belli.

En iyi göz makyajı temizleyicisi hangisi mi?

Vichy ve Clarins arasındaki denemelerimde benim için en iyi göz makyajı temizleyicisi Clarins oldu.

Gözleriniz fazla hassas değilse Vichy de fiyat-performans açısından kesinlikle iyi. Ancak lens kullanıyorsanız, gözleriniz sık kuruyorsa veya benimki gibi hassas ise Clarins daha iyi olabilir.

Tabii daha iyisini deneyene kadar en iyisi Clarins.

🙂