L’Occitane Shea Tırnak ve Tırnak Eti Yağı yorumu

2493

L’Occitane Shea Tırnak ve Tırnak Eti Yağı kullanan biri olarak sizlerle bu ürünle ilgili olumlu ve olumsuz yorumlarımı paylaşmak isterim. Tırnak etleriniz genelde sertleşiyor ve ellerinizle birlikte tırnaklarınız da kuruyorsa Kuru Ciltler Kulübü’ne hoş geldiniz 🙂

L’Occitane Shea Tırnak ve Tırnak Eti Yağı özellikleri

L’Occitane Tırnak ve Tırnak Eti Yağı’nın formülü yenilenmiş ve yeni üründe %30’u Shea yağından oluşuyor. Ucunda fırçası bulunan şişeyi sıkınca lipgloss gibi fırçanın ucuna doğru hareket eden minik bir tüp halinde satılıyor.

L’Occitane Shea Tırnak ve Tırnak Eti Yağı fiyatı: 7,5 ml / 69 TL

L’Occitane Shea Tırnak ve Tırnak Eti Yağı yorumu

L’Occitane’ın en son Shea yağı içeren el peelingini kullanmış ve çok memnun kalmıştım. Tırnaklarının kenarıyla her zaman derdi olan biri olduğumdan da bu kütikül denilen tırnak eti kısımları için bir ürün denemek niyetindeydim ki bu ürünü gördüm.

Ürünün ucunda fırça olması sürülüşünü kolaylaştırıyor. Çok minik bir tüpte olmasına rağmen de pek kolay bitmeyecek gibi. Sürdükten kısa süre sonra emilmesi de hoşuma gitti. İçindekiler kısmına bakınca tatlı badem yağından shea yağına ve kayısı çekirdeği yağına kadar pek çok doğal yağ içeriyor. Kokusu pek güzel zaten L’Occitane ürünlerinin kokusunu genelde severim. Beni rahatsız eden asıl şey ise ürününün üzerinde Türkçe açıklama yazmaması. Tamam İngilizcesi var kabul edilebilir ancak üzerine yapıştırdıkları minik bilgi notu Türkçe ancak uygulamasına veya içeriğine dair bir direktif içermiyor. Manikür dediğiniz tırnak eti bakımı dediğiniz şey normalde belirli süreler aralığında yapılır. Keşke uygulama sıklığı vs de yazılsaymış. (Bu bilgiler ingilizcesinde de yok bu arada)

L’Occitane el kreminden farkı tamamen tırnak etlerine odaklanmış olması. Gerçekten tırnak kenarlarını yumuşatıyor ve muhtemelen manikür arasını uzatacaktır. Yalnız bütçenizi düşünmek durumundaysanız tırnak eti yağı yerine el kremini alıp onu kullanmanızı öneririm çünkü bu sadece tırnak eti odaklı. L’Occitane Shea Tırnak ve Tırnak Eti Yağı kullanan biri olarak bu yağ yerine L’Occitane el kremi ile hem el hem de tırnak bakımını tek ürünle aradan çıkarabileceğiniz önerisinde bulunabilirim.