Renkli güneş kremi incelemesi: Vichy İdeal Soleil SPF 50 BB Yorumları

845

Güneş kremi pek çoğumuzun düşündüğü gibi sadece yaz aylarında değil kış aylarında da kullanılmalıdır. Cilt lekeleri, vitiligo gibi cilt rahatsızlıkları veya hem güneş kremi hem fondöten kullanmak istemeyenler cilt tonunu eşitlemek istediğinde renkli güneş kremi tercih edebilir.

Vichy İdeal Soleil SPF 50 BB Yorumları

Vichy İdeal Soleil SPF 50 BB, ürünün adından da anlaşılacağı üzere 50 Güneş Koruma Faktörü etkisiyle güneşin zararlı ışınlarına karşı oldukça etkili bir koruma sunuyor. Renkli güneş kremi seçenekleri arasında benim pek beğendiklerimden biri diyebilirim.

Cilt tonum açık ve cilt yapım kurudur. Hafif hassasiyet de söz konusudur. Vichy İdeal Soleil SPF 50 BB biraz yağlı bir yapısı olsa da yapış yapış hissi bırakmıyor. Cilt tonunu eşitliyor ve azıcık bronzlaştırıyor. İlk sürdüğümde hafif bir turuncu görünüm oluşunca çok hoşuma gitmedi fakat biraz emilince turunculuk kalmadı ve cildimle bütünleşerek doğal bir parlaklık verdi. Kapatıcılığı çok yüksek diyemem. Ciddi renk farklılıklarınız varsa farklı bir çözüm bulmanız gerekebilir. Kuru ciltler için gün içinde yenilemeye pek gerek görmedim.

Yağlı ciltler için yorumlarını merak edip biraz araştırdım genel olarak herkes memnun görünüyor. Bir tek gün içerisinde tekrarlamak gerektiği ile ilgili birkaç yorum gördüm.

Vichy İdeal Soleil SPF 50 BB fiyatı biraz fazla gelebilir kimi için. Lakin özellikle yüzümüz için kaliteli ve dermatolojik olarak denenmiş ürünler kullanmanın gerekli olduğunu düşünüyorum. Cilt yaşlanmasını ancak ona iyi bakarak ve güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyarak önleyebiliriz. Denerseniz yorumlarınızı bana yazmayı ihmal etmeyin.

#GizemDenio