L’Oréal’den Çığır Açan Tekno-Güzellik Uygulamaları

37

L’Oréal, Viva Technology Paris’te “herkes için güzellik” hedefiyle tasarlanan bir dizi tekno-güzellik uygulamasını tanıttı. Kişisel ve kolektif iyilik için güzellik temasını vurgulayan bu teknolojik uygulamalar, akıllı ve sürdürülebilir güzellik inovasyonlarını, dijital hizmetleri, hem kapsayıcı hem de kişiselleştirilmiş veri ile güçlendirilmiş sanal güzellik tanı cihazlarını kapsıyor.

L’Oréal, VivaTech standında sergilediği inovatif çözümleri ile marka tüketicilerinin daha iyi bilgi almalarına yardımcı olan, özel ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmiş güzellik ürünlerine ve hizmetlerine erişimlerini kolaylaştıran veri, teknoloji ve yapay zekadaki uzmanlığını bir kez daha gözler önüne serdi.

2022 yılında 800’den fazla çevrimiçi servisiyle 40 milyon hizmet veren şirket, cilt ve saç kategorisindeki yeni nesil tanı araçlarına ve tüketici deneyimini artırma hedefiyle QR kod teknolojisinden yararlanılarak donatılmış bir milyar ambalaja sahip. L’Oréal’in ayrıca, yeni nesil artırılmış güzellik cihazlarıyla 2023 yılında 6 CES İnovasyon Ödülü kazanma başarısı da bulunuyor.

L’Oréal Grup CEO’su Nicolas Hieronimus, “Bu yıl VivaTech’te, pozitif etki yaratan bir dizi inovatif tekno-güzellik uygulamasını sergiledik. Daha akıllı ve sürdürülebilir güzelliğe erişimi mümkün kılan teknolojilerimiz ve herkes için güzellik misyonumuzla; herkesin güzelliğin keyfine varması için çalışıyoruz.” dedi.

Tekno-güzellik İle Herkes İçin Güzellik

Yapay zeka destekli cilt bakımı çözümleri, kişiselleştirilmiş makyaj cihazları ve yeni güzellik kodlarıyla L’Oréal, kişisel ve kolektif olarak güzellik alanında olumlu etki yaratan bir tekno-güzellik şirketi olmaya devam ediyor.

Sürdürülebilirlik ve kapsayıcılık konusunu “Herkes İçin Güzellik” anlayışıyla ele alan şirket, bireysel istekler için eşsiz, kapsamlı ve bütünsel güzellik deneyimlerini “Her Birimiz İçin Güzellik” yaklaşımı doğrultusunda sağlamaya devam ediyor.

Kişiselleştirilmiş Tekno-Güzellik

 • Giorgio Armani META PROFILER™, Kérastase K-SCAN ve La Roche-Posay SPOTSCAN gibi veri destekli teşhis cihazları sayesinde tüketiciler kendi cildi, saçı ve saç derisi hakkında benzersiz içgörülere kolaylıkla erişebiliyor.
 • Dünyanın ilk akıllı el aplikatörü ve 2023 CES En İyi İnovasyon Ödülü adayı Shu Uemura 3D shu:brow, evinizin rahatlığında saniyeler içinde size kişiselleştirilmiş profesyonel bir kaş görünümü sunuyor.
 • L’Oréal Paris, ünlü teknoloji devleriyle “İlk Üretken Yapay Zeka Tarafından Desteklenen Sanal Güzellik Danışmanı” üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Doğrudan telefonda bulunan bu yeni nesil asistana sohbet yoluyla eş zamanlı olarak erişilebilecek; makyaj, cilt bakımı, saç boyası veya saç bakımı özelinde L’Oréal Paris ürünleri hakkında öneri alınabilecek.

Sanal Tekno-Güzellik

 • Maybelline Beauty App for Teams, anında 12 farklı görünümden birini oluşturmak için gereken tüm ürünleri içeren bir “dijital makyaj çantasına” herkesin erişimini sağlamak için çalışıyor.
 • L’Oréal, dijital avatar ile L’Oréal Professionnel, Maybelline New York, Urban Decay ve Mugler’de görünüm, saç stili ve diğer güzellik aksesuarlarını sağlayarak sanal dünyada kendinizi ifade etmenizi mümkün kılıyor.
 • L’Oréal, Web3’te yeni nesil 3D sanatçılarıyla iş birliği yaparak ‘yeni güzellik kodlarını’ şekillendiriyor. NYX Professional Makeup; dünyanın ilk güzellik yaratıcısı DAO ve dünyanın dört bir tarafından bir dizi farklı içerik yaratıcısıyla ortaklık kurdu.

Kapsayıcı Tekno-Güzellik

 • Dünyanın ilk elde taşınan ultra hassas akıllı makyaj aplikatörü HAPTA, fiziksel kısıtlamaları olan tüketicilerin makyaj rutinlerini kimseye bağlı olmadan uygulamalarına yardımcı oluyor.
 • L’Oréal Paris COLORSONIC, besleyici saç rengi formülünü otomatik olarak karıştırıyor ve dakikalar içinde saçın tamamına eşit renk dağıtmaya hazır hale geliyor.
 • META PROFILER™, UV hasarı, kızarıklık, genişlemiş gözenekler, hidrasyon eksikliği ve ince çizgiler gibi cilt yaşlanma belirtilerine yönelik son derece doğru teşhis sağlıyor.
 • AI destekli, akıllı saç kamerası KÉRASTASE K-SCAN, kafa derisi ve saç sağlığıyla ilgili durumları tarıyor, teşhis ediyor ve takip ediyor.
 • Yapay zeka devrimine dayanan ve dermatologlarla birlikte geliştirilen SPOTSCAN, akne hastalarının dermatolojiye erişimini artırıyor ve teşhis imkanı sunuyor.

Sürdürülebilir Tekno-Güzellik

 • GJOSA ile birlikte geliştirilen Water Saver, %69’a varan su tasarrufu sağlıyor. Cihaz sayesinde bugüne kadar 42 milyon litreden fazla su tasarrufu sağlandı.

L’Oréal, Tekno-Güzellik İle 5 Farklı Hizmet Sağlıyor

L’Oréal’in tekno-güzellik uzmanlığından yararlanarak tüketicilerine sunduğu hizmetler; rehberlik, teşhis, öngörü, tedavi ve koçluk olarak sıralanıyor.

L’Oréal Brandstorm 2023 ile “Yeni Güzellik Kodlarını Kırıyor”

L’Oréal’in 31.kez düzenlediği Brandstorm yarışması, bu yıl VivaTech etkinliğinin ev sahipliğinde gerçekleşti. 72 ülkeden 92.000 kayıtlı katılımcı, bu benzersiz dijital öğrenme deneyimine katıldı. Bu yılki finalde, Brezilya, Şili, Çin, Fransa, Hindistan, Kenya, Malezya, Orta Doğu, İspanya, Portekiz ve Tayvan’dan takımlar, AR, VR, AI ve Metaverse ilhamlı yeniliklerini Brandstorm jürisine sundu.

Bugüne kadar Brandstorm, dünya genelinde 100’e yakın üniversitenin müfredatına dahil edildi ve EOCCS tarafından çevrimiçi bir öğrenme kursu olarak akredite edildi.